Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Zprávy z jaderné energetiky k 26. 2.2021

Zprávy z jaderné energetiky k 26. 2.2021

Jednou větou:

V Dukovanech bloky 1, 2, 3, na nominálním výkonu, Blok 4 - odstávka pro výměnu paliva, revize a investiční akce. V Temelíně oba bloky v provozu.

Pozvánka: ZAT a.s.  webinář o budoucnosti jaderné energie na konferenci Zoom at Technology

Z domova: Horkovod z Temelína do Budějovic dostaví jiná firma. Tenza vyhlásila úpadek. Co je skutečným rizikem pro naší energetickou bezpečnost? On-line valná hromada Energetického Třebíčska za účasti ministra průmyslu a obchodu.

Ze  zahraničí: Francouzský dozor umožňuje provoz bloků EdF 900 MWe za hranici 40 let. Rychlý reaktor BN-800 má první zavážku s palivem MOX. Ukrajina potřebuje novou jadernou kapacitu.

On-line valná hromada Energetického Třebíčska za účasti ministra průmyslu

On-line valná hromada Energetického Třebíčska za účasti ministra průmyslu

V pondělí 22. února se uskutečnila valná hromada Energetického Třebíčska on-line formou. V první části se připojil ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček, ředitel odboru energetiky na ministerstvu Tomáš Ehler, vládní zmocněnec pro jádro Jaroslav Míl a generální ředitele společnosti EDU II Petr Závodský. Ve druhé části předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš zpravil členy o činnosti v loňském roce, představil hospodaření a také návrh rozpočtu na letošní rok včetně plánovaných akcí.

 

Zprávy z jaderné energetiky k 19. 2.2021

Zprávy z jaderné energetiky k 19. 2.2021

Jednou větou:

V Dukovanech bloky 1, 2, 3, na nominálním výkonu, Blok 4 odstávka pro výměnu paliva, revize a investiční akce.

V Temelíně oba bloky v provozu

Z domova: Výročí 35 let od dosažení plného výkonu EDU 2. Je jaderná elektrárna bezpečný soused? Ženy v jádře uspořádaly první webinář. Valná hromada Energetického Třebíčska  pondělí 22. února od 13 hodin. Vyšlo nové číslo (1/2021) časopisu Jaderná energie

Ze zahraničí: Britský jaderný průmysl spouští "vodíkový plán“. Ve Švédsku vznikl společný podnik, který má podpořit zavádění SMR.  Zeus s jádrem v těle poletí k planetám

21. únor 1986 - dosažení 100% výkonu druhého bloku JE Dukovany

21. únor 1986 - dosažení 100% výkonu druhého bloku JE Dukovany

Přesně před 35 lety, 21. února 1986 energetici Jaderné elektrárny Dukovany poprvé dosáhli 100% výkonu na druhém výrobním bloku. Stalo se tak necelých 11 měsíců po dosažení plného výkonu na prvním bloku. Turbosoustrojí druhé výrobní jednotky, která od energetiků dostala jména Zdena a Irena, od té doby vyrobila 115 miliónů megawatthodin bezemisní elektrické energie. Celkem elektrárna od svého spuštění dodala do sítě 464 milionů megawatthodin elektrické energie, která by stačila na více než sedm let spotřeby celé České republiky a také díky ní nemuselo být do ovzduší vypuštěno 376 milionů tun oxidu uhličitého.

Zprávy z jaderné energetiky k 12. 2. 2021

Zprávy z jaderné energetiky k 12. 2. 2021

Jednou větou:

V Dukovanech bloky 2, 3, na nominálním výkonu, blok č. 1  najíždí po odstávce. Blok 4 se odstavuje do odstávky pro výměnu paliva a revize, v Temelíně oba bloky v provozu,

Z domova: Sněmovna nehlasovala o zákonu ohledně výstavby nového bloku v Dukovanech 

Ze zahraničí: Estonsko / Fermi Energia "získává kapitál" pro zahájení licenčního procesu SMR. Stavební povolení vydané pro ruský reaktor BREST.  Atommaš dokončil přípravu reaktoru VVER-TOI k expedici

Energetici v Dukovanech přechází z odstávky prvního bloku na čtvrtý. Elektřinu tak budou i nadále dodávat 3 bloky.

Energetici v Dukovanech přechází z odstávky prvního bloku na čtvrtý. Elektřinu tak budou i nadále dodávat 3 bloky.

Energetici v Jaderné elektrárně Dukovany na 1. výrobním bloku včera obnovili výrobu elektrické energie. Dnes ráno už je čeká plánované snižování výkonu 4. výrobního bloku, pro výměnu jedné pětiny paliva za čerstvé. Elektřinu tak budou i nadále dodávat tři ze čtyř výrobních bloků elektrárny.

Webinář „Je jaderná elektrárna bezpečný soused?“

Webinář „Je jaderná elektrárna bezpečný soused?“

Sdružení „Ženy v jádře“ vás zve na webinář „Je jaderná elektrárna bezpečný soused?“ Ve 45 minutách se dozvíte něco o tom, jak nás ionizující záření provází životem.

Zkoušky pojišťovacích ventilů v JE Dukovany mohou být slyšet i v širokém ukolí elektrárny

JE Dukovany upozorňuje občany obcí v okolí elektrárny, že v rámci plánovaných zkoušek pojišťovacích ventilů a dalších zařízení v JE Dukovany, které jsou doprovázeny zvukovými signály, mohou být tyto efekty slyšet v širokém okolí elektrárny. Tyto zkoušky se provádí vždy při náběhu a odstavování bloku pro výměnu paliva, v souladu s předepsaným plánem kontrol.  

Zkoušky zařízení proběhnou dnes v úterý 9. února v nočních hodinách a v pátek 12. února v odpoledním čase.

Na tyto zvukové projevy není nutno reagovat.

 

Zprávy z jaderné energetiky k 5. 2. 2021

Zprávy z jaderné energetiky k 5. 2. 2021

Jednou větou:

V Dukovanech bloky 2, 3, 4 na nominálním výkonu, blok č. 1 odstávka, v Temelíně oba bloky v provozu

Z domova: Česká energetika v kleštích ideologií a politikaření

Ze zahraničí: Nový harmonogram výstavby Egyptské JE. Čína zahájila komerční provoz prvního Hualong One (HPR-1000). USA / Duke Energy se připravuje na obnovení licencí v celé flotile 11 jaderných elektráren

@INFO JE Dukovany a JE Temelín

@INFO JE Dukovany a JE Temelín

Vyšla první letošní čísla elektronických zpravodajů @INFO JE Dukovany a @INFO JE Temelín.

Kromě aktuálních významných událostí z oblasti JE v reginech obou elektráren dukovanský zpravodaj obsahuje i přehled nejvýznamnějších událostí české jaderné energetiky v minulém roce a také přehled grantových programu Nadace ČEZ 2021.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany