Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

24 hodin v Jaderné elektrárně Dukovany

24 hodin v Jaderné elektrárně Dukovany

5.8.2015

Jaderná elektrárna Dukovany od soboty 22.8. od 9.00 hod. až do neděle 23.8. do 9.00 hod. otevře své brány veřejnosti. Celých 24 hodin budou moci zájemci navštívit nejen infocentrum elektrárny, ale také trenažer pro operátory blokových dozoren a střežený prostor elektrárny. Jedinečnou příležitost prohlédnout si elektrárnu nejen přes den, ale také v noci budou mít všichni zaregistrování starší 15 let.

Účastníci exkurze na vlastní oči shlédnou řadu modernizačních a investičních akcí, které byly v posledních letech realizovány pro zajištění dalšího dlouhodobého provozu. Denní i noční prohlídka první jaderné elektrárny na území ČR, která se na základě svých provozních výsledků dlouhodobě řadí mezi nejlépe provozované elektrárny na světě, je jedinečnou příležitostí, kterou nabízíme všem zájemcům pro zpestření závěru letních prázdnin.

 

 

Základní informace:

délka exkurze: 105 minut

Program exkurze: Návštěva Infocentra a prohlídka trenažéru blokové dozorny (cvičný velín), osobní kontrola před vjezdem do elektrárny, cca 30 min. komentovaná projížďka autobusem areálem elektrárny.

Začátky exkurzí: Od soboty 22. 8. 2015 od 9.00 hodin každou další celou hodinu nepřetržitě až do neděle 23. 8. 2015 do 8.00 hodin.

Exkurze jsou pouze pro občany ČR starších 15 let (nutností je platný občanský průkaz). Počet volných míst je kapacitně omezen.

 

Možnost přihlášení:

Pouze elektronicky – infocentrum.edu@cez.cz

Do přihlášky uveďte: jméno a příjmení, datum narození, číslo OP, zaměstnavatele (školu), státní příslušnost a termín a čas začátku exkurze, o který máte zájem.

Uzávěrka přihlášek je 19. 8. 2015 do půlnoci.

Potvrzení přihlášky a pokyny k exkurzi budou zájemcům zaslány zpět.

 

Zdroj: Aktualita z JE Dukovany

 

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany