Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Zprávy z jaderné energetiky - 29. 3.2019

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu všechny čtyři bloky. V Temelíně probíhá odstávka na 1. bloku, 2. blok je na plném výkonu

Z domova: Nuclear Encounter 2019, druhé Česko - Slovenské jaderné setkání. Vládní výbor pro jadernou energetiku se poprvé sešel v novém složení

Ze světa: WANO naléhavě vyzývá vlády, aby zajistily, že kontroly vývozu nebudou ohrožovat jadernou bezpečnost. Světová jaderná výroba v roce 2018 dosáhla “předfukušimské“ úrovně. Proč by se Evropa měla více zaměřit na jaderný výzkum a rychlé reaktory.  Estonsko studuje možnosti umístění moderního reaktoru Moltex.  Projekt Vogtle je kriticky důležitý, říká ministr Perry.

Nuclear Encounter 2019

Nuclear Encounter 2019

Druhé Česko - Slovenské jaderné setkání pod názvem Nuclear Encounter 2019 se konalo 28. - 29. března v Hotelu Zámek Valeč. Nechyběla ani návštěva JE Dukovany.

Výbor pro jadernou energetiku se poprvé sešel v novém složení

Ve Strakově akademii v Praze se ve středu 27. 3.2019 odpoledne poprvé v novém složení sešel vládní výbor pro jadernou energetiku.

Zpravodaj EDU č. 1/2019

Zpravodaj EDU č. 1/2019

Vyšlo první číslo Zpravodaje EDU 1/2019, jehož distribuce do všech domácnkostí v obcích zóny havarijního plánování proběhne v nejbližších dnech. Elektronickou verzi je možné prohlédnout na webu Aktivní Zóna - https://www.aktivnizona.cz/cs/zpravodaj

Zprávy z jaderné energetiky - 22. 3.2019

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu všechny čtyři bloky. V Temelíně probíhá odstávka na 1. bloku, 2. blok je na plném výkonu

Z domova: VIA-Alta a FJFI hledají nové možnosti využití technologie POLYBET. Začala stavba horkovodu ETE České Budějovice.

Ze světa: Čína dokončila testování domácího jaderného paliva. Bulharsko prodlužuje smlouvu s  Nuvia  pro JE Kozloduj 1-4 na vyřazování z provozu a nakládání s RA odpady. Rumunsko prozkoumá nasazení systému NuScale SMR. Japonský soud odmítá obyvatelstva výzvu k pozastavení provozu Ikata-3.

Dukovany snižují produkci odpadů

Dukovany snižují produkci odpadů

Výroba v Jaderné elektrárně Dukovany dlouhodobě významně přispívá ke snižování emisí oxidu uhličitého. Navíc se ale chce ještě systémově zaměřovat na vlastní úsporu energií a surovin a zároveň výrazně snižuje produkci pevných odpadů.

Zpravodaje @INFO JE Dukovany a JE Temelín - 2/2019

Zpravodaje @INFO JE Dukovany a JE Temelín - 2/2019

Vyšla další čísla elektronických zpravodajů v regionu jaderných elektráren Dukovany a Temelín.

Míl: Stát letos s ČEZ kvůli novému bloku uzavře dvě smlouvy

Praha 18. března (ČTK) - Stát letos kvůli plánovanému novému jadernému bloku v Dukovanech uzavře s energetickou společností ČEZ dvě smlouvy. První - rámcová - by mohla být připravena k podpisu v létě, druhá - řešící první etapu přípravy stavby bloku včetně tendru - pak do konce roku. V rozhovoru s ČTK to řekl vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl.

Orkán provoz jaderných elektráren neomezil, energetici naopak pomáhali v jejich okolí

Orkán provoz jaderných elektráren neomezil, energetici naopak pomáhali v jejich okolí

Extrémní vítr, který se v noci z neděle na pondělí přehnal přes Českou republiku, se nevyhnul ani oběma našim jaderným elektrárnám v Dukovanech a v Temelíně. Po právě dokončených kontrolách hlásí energetici obou elektráren nulové poškození na objektech a zařízení. Elektrárenští hasiči i přesto měli několik výjezdů, při kterých poskytovali svoji odbornou pomoc v blízkém okolí elektráren.

Zprávy z jaderné energetiky - 9. 3.2019

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu všechny čtyři bloky. V Temelíně byla zahájena odstávka na 1. bloku, 2. blok je na plném výkonu.

Z domova: Pomoc společnosti NUVIA Ukrajině v měření RA odpadů. Nová potíž jaderných plánovačů: příliš velké reaktory? Tendr na dostavbu Dukovan by podle vládního zmocněnce pro jadernou energetiku mohl být vypsán v roce 2021. Jaderní veteráni ČR rokovali.

Ze zahraničí: JE Olkiluoto 3 obdržela provozní licenci. Společnost Rolls-Royce potvrzuje, že přezkoumává možnosti civilní jaderné výroby. Běloruská JE dosáhla dalších postupných milníků výstavby.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany