Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Odstávka 4. výrobního bloku JE Dukovany

Odstávka 4. výrobního bloku JE Dukovany

Operátoři 4. reaktorového bloku začali dnes ve 12 hodin na pokyn směnového inženýra postupně snižovat výkon z důvodu odstavení bloku pro výměnu pětiny paliva za čerstvé. Během odstávky energetici provedou stovky plánovaných činností, řady kontrol a také několik významných plánovaných investičních akcí.

Zprávy z jaderné energetiky - 31. 8.2018

Jednou větou

V Dukovanech  jsou  bloky 1 – 3 na plném výkonu, blok 4 se připravuje na odstavení do plánované odstávky pro výměnu paliva a revize.

V Temelíně je první blok v provozu na plánovaném výkonu. Druhý blok ukončil odstávku a byl připojen k síti.

Z domova: Mýty a nepravdy o výstavbě nových bloků v Dukovanech. Změna dozorčí rady IaC Energo. IaC Energo  rozšiřuje svoji působnost za hranice měření a regulace. Je Rosatom  favoritem dostavby Dukovan?

Ze světa: Německá společnost spolupracuje s federálním institutem na výběru lokality pro úložiště.  Zahájení výstavby prvního bloku JE Hanhikivi se očekává v roce 2020. Druhý blok JE Sanmen s AP1000  připojen do sítě

Energetici v Dukovanech prověřili svoji připravenost na případné události

Energetici v Dukovanech prověřili svoji připravenost na případné události

Ve středu 15.8. ráno, osm minut po osmé zazněl třikrát po sobě varovný signál sirén JE Dukovany informující o probíhajícím cvičení. Energetici v souladu s legislativou procvičovali řešení simulované radiační havárie v Jaderné elektrárně Dukovany. Dvoudenní cvičení začalo již v půl sedmé ráno a cvičný příkaz k ukrytí a evakuaci vydal Havarijní štáb v 8:15. Součástí scénáře bylo i vyhledávání pohřešované osoby. Druhý den byl zaměřen na činnost monitorovacích jednotek.

Energetiky a případné návštěvníky v Dukovanech čeká celoareálové cvičení

Ve dnech 15. – 16. 8. se na Jaderné elektrárně Dukovany uskuteční havarijní cvičení s užitím sirén i zvýšeným pohybem monitorovacích jednotek v okolí elektrárny. Obyvatelé regionu na tyto projevy nemusí reagovat.

Energetici v Dukovanech spustili čtvrtý blok, elektřinu vyrábí všechny bloky.

V Jaderné elektrárně Dukovany energetici spustili čtvrtý výrobní blok. Ukončili tak krátkodobou odstávku, kterou do harmonogramu zařadili z důvodu preventivní kontroly ucpávkového bloku jednoho z šesti cirkulačních čerpadel, aby předešli případné závadě na zařízení. V elektrárně jsou tak v provozu všechny čtyři bloky.

Elektrárna Dukovany upravila harmonogram odstávek

V Jaderné elektrárně Dukovany energetici ukončují odstávku pro výměnu paliva a spouští první výrobní blok. Podle předpokladů by měl blok začít elektrickou energii dodávat v následujících hodinách. V průběhu odstávky odborníci vyměnili palivo, provedli plánované modernizace zařízení a jejich kontroly a testy. Současně ale zařadili do plánu kontrolu jednoho z šesti hlavních cirkulačních čerpadel čtvrtého bloku. Očekávaný celkový objem výroby by se zásadně měnit neměl.

Zprávy z jaderné energetiky - 29. června 2018

Jednou větou

V Dukovanech pokračuje na 1. bloku odstávka pro výměnu paliva a revize. Odstávka potrvá do 9. 7. Ostatní bloky EDU (bloky 2. až 4.) jsou na plném výkonu.

Členové OBK navštívili JE Borssele a úložiště COVRA v Holandsku - viz. sekce Naše činnost.

V Temelíně je první blok v provozu na plánovaném výkonu. Druhý blok se připravuje k odstavení dnes k večeru. Pomocné systémy elektrárny pracují podle provozní potřeby bloků.

Z domova: Vznikla Česká jaderná asociace. Chce hájit jadernou energetiku. Jaderníci všech krajů, spojte se?

Ze světa:  Vláda UK by mohla dát £200 milionů liber na SMR ve Walesu.  Projekt ITER běží podle nového harmonogramu, první plasma v roce 2025.  Švýcarský reaktor v Mühlebergu má licence na likvidaci. GE a  EDF podepsali dohodu na výstavbu 6 EPR v Indii

@INFO JE Dukovany a JE Temelín

@INFO JE Dukovany a JE Temelín

Vyšla další čísla elektronických zpravodajů Skupiny ČEZ pro regiony JE Dukovany a JE Temelín.

Energetici na 1. bloku v Dukovanech dokončili zavážku čerstvého paliva

Na reaktoru prvního výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany právě skončila zavážka čerstvého paliva. Energetici podle plánu vyměnili 84 z celkových 349 kazet za čerstvé. Na bloku dále pokračují plánované servisní a investiční práce. Odstávka začala 11. května a měla by být ukončena na přelomu června a července.

Veřejné projednání Dukovan

Veřejné projednání Dukovan

V úterý 19. června se v Třebíči na zimním stadionu konalo veřejné projednání vlivu stavby nových bloků Jaderné elektrárny Dukovany na životní prostředí (EIA) v rámci projektu Nového jaderného zdroje v lokalitě Dukovany.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany