Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

@INFO JE Dukovany 5/2017

@INFO JE Dukovany 5/2017

Vyšlo 5. číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Dukovany v roce 2017.

ČEZ obdržel licenci na další provoz 2. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany

ČEZ obdržel licenci na další provoz 2. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany

Druhý reaktorový blok Jaderné elektrárny Dukovany má povolení pro další provoz. Rozhodnutí Státního úřadu pro jadernou bezpečnost ČEZ obdržel ve čtvrtek 29.6.2017.

Prezident ČR Miloš Zeman v Dukovanech

Prezident ČR Miloš Zeman v Dukovanech

Ve čtvrtek 29.6.2017 navštívil Jadernou elektrárnu Dukovany prezident České republiky Miloš Zeman.

Zprávy z jaderné energetiky - 23. červen 2017

Jednou větou

V Dukovanech jsou bloky 1,2,3 na plném výkonu, blok č. 4 je v plánované odstávce

V ETE je 1. blok v provozu 2. blok v plánované odstávce.

Události

Rosatom podepsal memorandum o porozumění s Aliancí české energetiky.

Trvalé odstavení JE Oskarsham 1,  Rosatom prodá 49 % podílu v projektu JE Akuyu v Turecku,

Turecký energetický regulátor vydal licenci pro JE Akuyu , Rusko se připravuje na rekonstrukci JE Metzamor v Arménii

Zprávy z jaderné energetiky - 16. červen 2017

Jednou větou

V Dukovanech jsou bloky 1,2,3 na plném výkonu, blok č. 4 je v plánované odstávce

V ETE je 1. blok v provozu 2. blok v plánované odstávce.

Pracovní setkání s ministrem průmyslu a obchodu, seminář EGU o výstavbě elektráren, páté zasedání Vládního výboru pro jadernou energetiku za účasti premiéra Sobotky na JE Dukovany.

Rusko očekává aktivní účast maďarského průmyslu na výstavbě JE Paks 2, EBRD oznámil aktivní zkoušky zařízení na likvidaci odpadů na JE Ignalina, finská Fennovoima vybrala dodavatele SKŘ pro JE Hanhikivi-1     ….. Více dále.

Zasedání Stálého výboru pro jadernou energetiku v Dukovanech

Zasedání Stálého výboru pro jadernou energetiku v Dukovanech

Páté zasedání Stálého výboru pro jadernou energetiku (SVJE) se dnes uskutečnilo v Jaderné elektrárně Dukovany (EDU) za přítomnosti premiéra Bohuslava Sobotky, ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka, ministra financí Ivana Pilného, ministra životního prostředí Richarda Brabce a vládního zmocněnce pro jadernou energetiku Jána Štullera.

Hejtmani Kraje Vysočina a Jihomoravského se potkali v JE Dukovany

Hejtmani Kraje Vysočina a Jihomoravského se potkali v JE Dukovany

V úterý 6. června odpoledne se v Jaderné elektrárně Dukovany potkali hejtmani Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje, aby se zúčastnili cvičení hasičů Tornádo 2017 a při této příležitosti prohlásili podporu obou krajských úřadů k výstavbě nových jaderných zdrojů.

Cvičení TORNÁDO 2017 v JE Dukovany

Cvičení TORNÁDO 2017 v JE Dukovany

V úterý 6. června od ranních hodin zasahovali v Jaderné elektrárně Dukovany v rámci mimořádného praktického součinnostního cvičení desítky hasičů z Hasičského záchranného sboru České republiky (jednotky HZS Kraje Vysočina, HZS Jihomoravského kraje a Záchranného útvaru HZS ČR) v úzké součinnosti s HZS Jaderné elektrárny Dukovany. Tématem cvičení bylo odstranění následků tornáda, které způsobilo rozsáhlé škody na objektech, zřícení budov včetně uvěznění osob zřícenými troskami objektu. Svým rozsahem i způsobem provedení se jednalo o výjimečné a ojedinělé cvičení hasičů nejen v České republice, ale pravděpodobně i na světě, které se konalo přímo ve střeženém prostoru jaderné elektrárny. Cvičně byly vyprošťovány osoby ze sutin zřícených budov nebo evakuovány pomocí vrtulníků a lanových přemostění ze střech postižených objektů.

Videoreportáž ČT - http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/217411000140606-udalosti-v-regionech/obsah/549747-tornado-znicilo-dukovany

Zprávy z jaderné energetiky - 2. červen 2017

Jednou větou

V Dukovanech jsou bloky  1,2,3 jsou na plném výkonu, blok č. 4 je v plánované odstávce.  EDU doplnila žádost na SUJB  k dalšímu provozu bloku 2 o data zjištěná při odstávce. Probíhá generální oprava chladicí věže č. 7.

ETE 1 pracuje na plný výkon, ETE 2 je v plánované odstávce, probíhá kontrola reaktoru a výměna paliva.

Odmaturováno, alespoň z jaderné maturity v Dukovanech, od začátku výstavby Temelína uplynulo 30 let. NUVIA dodává měřidla radioaktivního odpadu pro ČEZ.

Evropské konsorcium schvaluje koncepční návrh pro paliva VVER,  Exelon se připravuje odstavit JE  Three Mile Island, prodej fy AREVA je v souladu s pravidly EU, Palivo pro JE Barakah1 v SAE dorazilo na lokalitu, rok 2016 byl druhý jaderně nejprogresivnější v historii

…..Více dále.

Havarijní cvičení TORNÁDO 2017

Havarijní cvičení TORNÁDO 2017

V úterý 6. června proběhne v JE Dukovany a přilehlém areálu Heřmanice ojedinělé ukázkové cvičení hasičského sboru JE Dukovany a HZS ČR se zapojením složek integrovaného záchranného systému pod názvem TORNÁDO 2017. Cílem tohoto cvičení je řešení událostí na jaderné elektrárně při rozsáhlém poškození lokality a nutnosti operovat z alternativních stanovišť.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany