Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Zkoušky pojišťovací ventilů PG a přepouštěcích stanic do atmosvéry v rámci náběhu 1. RB JE Dukovany

Provedení zkoušek pojišťovacích ventilů parogenerátorů a přepouštěcích stanic do atmosféry v rámci najíždějí 1. bloku je plánováno na úterý 23. května 2017 v průběhu odpoledních a nočních hodin mezi 14:00 – 23:00 hod.

Zprávy z jaderné energetiky - 19. květen 2017

Jednou větou

V Dukovanech je odstávka na bloku č. 1 a 4, bloky č. 2, 3 jsou na plném výkonu. Oba dva bloky ETE jsou na plném výkonu.

ČEZ vyčlení jádro do samostatné divize, svátek matek na Dukovanech. Seminář o budoucnosti jádra v Česku na ZČU Plzeň. Americká jaderná elektrárna s reaktorem Westinghouse AP 1000 a vztahy s okolím. Uganda hledá čínskou spolupráci v jaderné oblasti, Belgický dozor povolil restart Tihange 1. První část toroidní komory pro ITER je připravena k transportu od Korejského výrobce do Cadarache.

Seznamte se: APR 1400 – Korejský pokročilý tlakovodní jaderný reaktor.

…..Více dále.

ČEZ má novou divizi Jaderná energetika.

Vedení Skupiny ČEZ rozhodlo o vzniku nové divize jaderná energetika s platností od 1. června 2017. K témuž datu dojde ke změně současné divize výroba na divizi klasická energetika. Novým šéfem divize jaderná energetika a současně členem představenstva ČEZ byl jmenován Bohdan Zronek, dosavadní ředitel Jaderné elektrárny Temelín. Představenstvo má tak nyní plný počet sedmi členů. Dosavadní šéf divize výroba Ladislav Štěpánek povede divizi klasická energetika.

Kulatý stůl - Dodavatelské zajištění výstavby 5. bloku v JE Dukovany ve spolupráci s KHNP

Sdružení Energetické Třebíčsko ve spolupráci s OBK při JE Dukovany pořádá dne 24. května od 13 hodin v Třebíči (hotel Atom) další kulatý stůl s názvem Dodavatelské zajištění výstavby 5. bloku v JE Dukovany ve spolupráci s KHNP (korejská společnost).

V Dukovanech začala předposlední plánovaná odstávka tohoto roku

V Dukovanech začala předposlední plánovaná odstávka tohoto roku

V pátek 10. května byla zahájena plánovaná odstávka 4. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany s délkou 120 dnů. Energetici během ní vymění v reaktoru pětinu paliva za čerstvé, zrealizují 55 významných technických akcí a provedou rozsáhlé kontroly zařízení pro získání aktuálních podkladů k žádosti o další dlouhodobý provoz bloku. Se zahájením odstávky 4. bloku začíná fáze náběhu bloku č. 1, během kterého musí energetici provést celou řadu pevnostních a těsnostních zkoušek a testů. Dodávek elektrické energie pro spotřebitele se omezení výroby nedotkne. ČEZ výrobu pokryje z ostatních zdrojů.

Zprávy z jaderné energetiky - 12. května 2017

Jednou větou

V Dukovanech je odstávka na bloku č. 1, blok č. 2, 3,4 jsou na plném výkonu. Blok č. 4 je v přípravě na odstávku.

Oba dva bloky ETE jsou na plném výkonu, Havarijní cvičení zóna 2017 v EDU, OBK poznává reaktor AP 1000. Konec uranové těžby v Čechách.

Dobré vysvědčení MAAE pro Turecký výzkumný reaktor TR2, JE Barakah 1 v SAE požádala o souhlas se zavážením paliva.

…..Více dále.

Havarijní cvičení ZÓNA 2017

Simulovaná radiační havárie v Jaderné elektrárně Dukovany odstartuje v pondělí 15. května plánované třídenní cvičení ZÓNA 2017. Cvičení prověří ochranná opatření a součinnost jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje.

Svaz: Na stavbě jaderných bloků by se měli ze 70 pct podílet Češi

Praha 27. dubna (ČTK) - Korejská společnost Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) nabízí při stavbě nových jaderných bloků v Česku reaktory nové generace III +. Podporu Svazu průmyslu získá firma, která nabídne 70 procent dodávek českým firmám, řekl dnes na Česko-korejském fóru dodavatelů pro jaderný průmysl viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Stanislav Kázecký. Zájem o stavbu nových bloků už dříve oznámilo šest společností.

Jádro má v energetice ČR místo, shodují se politici

Potřebuje Česká republika jadernou energii? Jaké má možnosti, pokud jádro nebude, a je schopna přijaté cíle v oblasti energetických úspor plnit? Nejen na tyto otázky odpovídali zástupci pěti politických stran na předvolební diskusi, kterou tento týden pořádala Hospodářská komora ČR.

Zprávy ze Správy - Jaro 2017

Vyšlo další číslo čtvrtletníku SÚRAO - Zprávy ze Správy - Jaro 2017.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany