Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Zprávy z jaderné energetiky - 31. 8.2018

Jednou větou

V Dukovanech  jsou  bloky 1 – 3 na plném výkonu, blok 4 se připravuje na odstavení do plánované odstávky pro výměnu paliva a revize.

V Temelíně je první blok v provozu na plánovaném výkonu. Druhý blok ukončil odstávku a byl připojen k síti.

Z domova: Mýty a nepravdy o výstavbě nových bloků v Dukovanech. Změna dozorčí rady IaC Energo. IaC Energo  rozšiřuje svoji působnost za hranice měření a regulace. Je Rosatom  favoritem dostavby Dukovan?

Ze světa: Německá společnost spolupracuje s federálním institutem na výběru lokality pro úložiště.  Zahájení výstavby prvního bloku JE Hanhikivi se očekává v roce 2020. Druhý blok JE Sanmen s AP1000  připojen do sítě

Energetici v Dukovanech prověřili svoji připravenost na případné události

Energetici v Dukovanech prověřili svoji připravenost na případné události

Ve středu 15.8. ráno, osm minut po osmé zazněl třikrát po sobě varovný signál sirén JE Dukovany informující o probíhajícím cvičení. Energetici v souladu s legislativou procvičovali řešení simulované radiační havárie v Jaderné elektrárně Dukovany. Dvoudenní cvičení začalo již v půl sedmé ráno a cvičný příkaz k ukrytí a evakuaci vydal Havarijní štáb v 8:15. Součástí scénáře bylo i vyhledávání pohřešované osoby. Druhý den byl zaměřen na činnost monitorovacích jednotek.

Energetiky a případné návštěvníky v Dukovanech čeká celoareálové cvičení

Ve dnech 15. – 16. 8. se na Jaderné elektrárně Dukovany uskuteční havarijní cvičení s užitím sirén i zvýšeným pohybem monitorovacích jednotek v okolí elektrárny. Obyvatelé regionu na tyto projevy nemusí reagovat.

Energetici v Dukovanech spustili čtvrtý blok, elektřinu vyrábí všechny bloky.

V Jaderné elektrárně Dukovany energetici spustili čtvrtý výrobní blok. Ukončili tak krátkodobou odstávku, kterou do harmonogramu zařadili z důvodu preventivní kontroly ucpávkového bloku jednoho z šesti cirkulačních čerpadel, aby předešli případné závadě na zařízení. V elektrárně jsou tak v provozu všechny čtyři bloky.

Elektrárna Dukovany upravila harmonogram odstávek

V Jaderné elektrárně Dukovany energetici ukončují odstávku pro výměnu paliva a spouští první výrobní blok. Podle předpokladů by měl blok začít elektrickou energii dodávat v následujících hodinách. V průběhu odstávky odborníci vyměnili palivo, provedli plánované modernizace zařízení a jejich kontroly a testy. Současně ale zařadili do plánu kontrolu jednoho z šesti hlavních cirkulačních čerpadel čtvrtého bloku. Očekávaný celkový objem výroby by se zásadně měnit neměl.

Zprávy z jaderné energetiky - 29. června 2018

Jednou větou

V Dukovanech pokračuje na 1. bloku odstávka pro výměnu paliva a revize. Odstávka potrvá do 9. 7. Ostatní bloky EDU (bloky 2. až 4.) jsou na plném výkonu.

Členové OBK navštívili JE Borssele a úložiště COVRA v Holandsku - viz. sekce Naše činnost.

V Temelíně je první blok v provozu na plánovaném výkonu. Druhý blok se připravuje k odstavení dnes k večeru. Pomocné systémy elektrárny pracují podle provozní potřeby bloků.

Z domova: Vznikla Česká jaderná asociace. Chce hájit jadernou energetiku. Jaderníci všech krajů, spojte se?

Ze světa:  Vláda UK by mohla dát £200 milionů liber na SMR ve Walesu.  Projekt ITER běží podle nového harmonogramu, první plasma v roce 2025.  Švýcarský reaktor v Mühlebergu má licence na likvidaci. GE a  EDF podepsali dohodu na výstavbu 6 EPR v Indii

@INFO JE Dukovany a JE Temelín

@INFO JE Dukovany a JE Temelín

Vyšla další čísla elektronických zpravodajů Skupiny ČEZ pro regiony JE Dukovany a JE Temelín.

Energetici na 1. bloku v Dukovanech dokončili zavážku čerstvého paliva

Na reaktoru prvního výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany právě skončila zavážka čerstvého paliva. Energetici podle plánu vyměnili 84 z celkových 349 kazet za čerstvé. Na bloku dále pokračují plánované servisní a investiční práce. Odstávka začala 11. května a měla by být ukončena na přelomu června a července.

Veřejné projednání Dukovan

Veřejné projednání Dukovan

V úterý 19. června se v Třebíči na zimním stadionu konalo veřejné projednání vlivu stavby nových bloků Jaderné elektrárny Dukovany na životní prostředí (EIA) v rámci projektu Nového jaderného zdroje v lokalitě Dukovany.

Zprávy z jaderné energetiky - 1. června 2018

Jednou větou

V Dukovanech pokračuje na bloku 1odstávka pro výměnu paliva a revize. Potrvá do 9. 7. Ostatní bloky EDU (bloky 2. až 4.) jsou na plném výkonu.

V Temelíně jsou oba bloky na plném výkonu.

.Z domova: Chceme jádro. Závislost na plynu je riskantní, řekne Hüner eurokomisaři pro energetiku. Fukušima je poučením pro Čínu i Česko

Ze světa: Olkiluoto 3 se připravuje k zavážení paliva. Francie a Rusko  rozšiřují jadernou spolupráci. Zavážení paliva a spouštění JE Barakah-1  se posouvá na rok 2019  až 2020. Čínský Yangjiang-5  byl připojen k síti.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany