Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Začala první plánovaná odstávka letošního roku - na dukovanském bloku č. 2

Začala první plánovaná odstávka letošního roku - na dukovanském bloku č. 2

Dnes ve 12 hodin začalo plánované snižování výkonu 2. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Důvodem je zahájení plánované odstávky, během které energetici v reaktoru vymění pětinu paliva za čerstvé. V plánu mají navíc, kromě kontrol, i 39 významných technických akcí.

Zprávy z jaderné energetiky - 9. březen 2018

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu všechny čtyři bloky na plném výkonu, od 12.00 postupné snižování výkonu na 2. RB pro plánovanou odstávku, v Temelíně oba bloky na plném výkonu.

Z domova: Nový ředitel Centra výzkumu Řež Ing. Milan Patrik, MBA

Ze světa: Čína začne stavět v roce 2018 dalších osm reaktorů. Švýcarský dozor schválil bezpečnostní studii pro restart JE Beznau 1. Holtec a Energoatom uzavřeli dohodu o nasazení SMR na Ukrajině.  Dohoda s MAAE dává africkým studentům „on line“ přístup k jadernému výzkumnému reaktoru. Rosenergoatom  oznámil velký nárůst zisku z jaderných elektráren

@INFO JE Dukovany - 2/2018

@INFO JE Dukovany - 2/2018

Vyšlo únorové číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Dukovany.

Zprávy z jaderné energetiky - 2. březen 2018

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu všechny čtyři bloky na plném výkonu.

V ETE 1. blok nabíhá po odstávce, 2. blok je na plném výkonu.

Informace ze zasedání OBK EDU, První temelínský blok obnovil výrobu elektřiny.

Technické opakování:  Velké jaderné překvapení – příroda to umí již 2 miliardy let

Z domova: Odpověď předsedkyně Drábové OBK EDU. ČEZ otálí s modernizací fyzické ochrany Dukovan

Ze světa: Konanie o povolení na uvádzanie EMO34 do prevádzky je stále prerušené. Kanada nastavila SMR Roadmap. IAEA provedlo svou 200 misi OSART na JE Almaraz ve Španělsku. Některé svary na JE Flamanville 3 nedosahují předepsaných standardů EDF. JE Leningrad II-1 postoupila do fáze zvyšování výkonu. Rakousko podalo žalobu kvůli rozšíření maďarské jaderné elektrárny.

@INFO JE Temelín - 2/2018

@INFO JE Temelín - 2/2018

Vyšlo únorové číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Temelín.

Zprávy z jaderné energetiky - 23. únor 2018

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu všechny čtyři bloky na plném výkonu.

V ETE je odstaven 1. blok, 2. blok je na plném výkonu.

Technické opakování:  Počátky atomového věku 2

Z domova: Drábová: Politici budou muset řešit tlak na odstavení Dukovan. ČEZ sděluje: Dukovany odstartovaly novou etapu provozního života. Poznámka A.J. k vystoupení D. Drábové na Žofínském foru. ČEZ plánuje provozovat jadernou elektrárnu Dukovany dalších nejméně 20 let. Ještě ke konferenci SMR 2018.  Jednání  ENETR v Jižní Koreji se starostou Ulju-gun

Ze světa

Ruská JE Rostov 4 dostala povolení ke zkušebnímu provozu. V japonské JE Genkai 3 zahájili zavážku paliva.  EDF Energy  dosáhla všech postupných cílů roku 2017 pro  Hinkley Point C

Dukovany letos plánují podstatně kratší odstávky bloků než vloni

Dukovany (Třebíčsko) 20. února (ČTK) - Letošní odstávky čtyř bloků Jaderné elektrárny Dukovany by měly v součtu trvat okolo 230 dnů a ještě asi o tři měsíce kratší by měly být v příštím roce. Elektrárna se vrací do standardního režimu poté, kdy i díky miliardovým investicím získala pro všechny bloky nová povolení provozu. Novinářům to dnes řekl ředitel elektrárny Miloš Štěpanovský. Zahájení první letošní odstávky je plánované na 10. března. Druhý blok Dukovan by pak měl stát 55 dní.

Dukovany odstartovaly novou etapu provozního života

Dukovany odstartovaly novou etapu provozního života

Jadernou elektrárnu Dukovany hodlá společnost ČEZ provozovat ještě nejméně dvacet let s možností dalšího prodloužení. Přizpůsobila tomu svou výrobní strategii, plán investic i například nábor zaměstnanců. Paralelně ale poběží i příprava nových jaderných bloků, které by měly stávající jednotky nahradit právě po roce 2035.

Drábová: Politici budou muset řešit tlak na odstavení Dukovan

Praha 19. února (ČTK) - Čeští politici budou muset v příštím desetiletí řešit evropský tlak na dřívější odstavení bloků Jaderné elektrárny Dukovany. Na dnešním energetickém Žofínském fóru v Praze to řekla předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová. Podle ní totiž existuje obecná evropská tendence, aby byly jaderné bloky v provozu optimálně pouze po dobu 40 let. V případě Dukovan by to znamenalo odstavení bloků o deset let dřív, než je nyní plánováno. S odstavením bloků se v současné době počítá zhruba v letech 2035 až 2037.

Rozhovor s Danou Drábovou pro ČRo Radiožurnál

Případná výstavba nových jaderných reaktorů v Česku je horkým tématem. Dokonce kvůli němu možná tak trochu zapomínáme na ty, které už v Dukovanech a v Temelíně běží. Zatím totiž bez větších komplikací vyrábějí elektřinu. Dříve či později je ale bude nutné odstavit. A ukončení provozu jaderného zařízení je úkol časově i technicky náročný a drahý. Kdy nejpozději nás čeká a nemine? U protějšího mikrofonu je připravena Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Vítejte ve vysílání Českého rozhlasu.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany