Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Svaz: Na stavbě jaderných bloků by se měli ze 70 pct podílet Češi

Praha 27. dubna (ČTK) - Korejská společnost Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) nabízí při stavbě nových jaderných bloků v Česku reaktory nové generace III +. Podporu Svazu průmyslu získá firma, která nabídne 70 procent dodávek českým firmám, řekl dnes na Česko-korejském fóru dodavatelů pro jaderný průmysl viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Stanislav Kázecký. Zájem o stavbu nových bloků už dříve oznámilo šest společností.

Jádro má v energetice ČR místo, shodují se politici

Potřebuje Česká republika jadernou energii? Jaké má možnosti, pokud jádro nebude, a je schopna přijaté cíle v oblasti energetických úspor plnit? Nejen na tyto otázky odpovídali zástupci pěti politických stran na předvolební diskusi, kterou tento týden pořádala Hospodářská komora ČR.

Zprávy ze Správy - Jaro 2017

Vyšlo další číslo čtvrtletníku SÚRAO - Zprávy ze Správy - Jaro 2017.

Zprávy z jaderné energetiky - 21. duben 2017

Jednou větou

V Dukovanech je odstávka na bloku č. 1, bloky č. 2, 3,4 jsou na plném výkonu. JE Dukovany se otevřela středoškolákům pro 9. ročník „Jaderné maturity“.

Oba dva bloky ETE jsou na plném výkonu.

V Třebíči proběhl 39. ročník semináře Energochemie, Česká republika má inovovaný monitorovací systém měření radiace, technologii dodala třebíčská NUVIA.

Představy EU by měly brát v potaz i jadernou energetiku zdůrazňuje FORATOM, dostavba JE Mochovce má nového projektového ředitele, bylo zahájeno zavážení moderátoru pro čínský prototyp HTGR reaktoru, bylo oznámeno navýšení ceny pro nový blok AP 1000  na lokalitě VC Summer. Plovoucí jaderná elektrárna  “Akademik Lomonosov”,  Rosenergoatom zahájil předspouštěcí testy  na JE Leningrad II.  .…..Více dále.

Stanovisko SÚRAO k zastavení řízení k prodloužení platnosti stanovení průzkumných území na 7 lokalitách

Lokality pro hlubinné úložiště v ČR

Postup pro výběr lokality pro hlubinné úložiště v ČR.

Česká republika má nový monitorovací systém měření radiace v ovzduší, technologii dodala třebíčská NUVIA

Česká republika má nový monitorovací systém měření radiace v ovzduší, technologii dodala třebíčská NUVIA

Česká republika má díky modernizaci jeden z nevyspělejších systémů měření radiace v ovzduší.

Na Vysočině vznikla komise pro výstavbu nového jaderného zdroje

Jihlava 11. dubna (ČTK) - Radní Kraje Vysočina dnes schválili vznik komise pro výstavbu nového jaderného zdroje v Jaderné elektrárně Dukovany. Úkolem nové komise bude v příštích letech projednávat postup přípravy a schvalování této investice, která je důležitá nejen pro Třebíčsko a Kraj Vysočina, ale i pro Jihomoravský kraj a celou Českou republiku. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD), který byl jmenován předsedou komise. Její členové se poprvé sejdou 2. května.

Zpravodaj @INFO JE Dukovany - 3/2017

Zpravodaj @INFO JE Dukovany - 3/2017

Aktuální číslo elektronického Zpravodaje @INFO JE Dukovany.

Zprávy z jaderné energetiky - 7. duben 2017

Jednou větou

V Dukovanech je odstávka na bloku č. 1, blok č. 2, 3,4 jsou na plném výkonu. Oba dva bloky ETE jsou na plném výkonu. Parlament schválil ve třetím čtení novelu stavebního zákona, která umožní zrychlení povolovacího procesu nového jaderného bloku.

Podepsána smlouva o Rusko-Indonéské spolupráci v oblasti jaderného dozoru, Finská Fennovoima zveřejnila své priority pro rok 2017, Slovensko zvyšuje rozpočet na Mochovce 3,4,  reaktorová nádoba Běloruskou JE Ostrovec je nainstalována, Maďarský dozor vydal licenci na umístění JE Paks II.

Více dále …

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany