Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Drábová: Trvalé úložiště bych postavila u jaderné elektrárny

 Praha 23. října (ČTK) - Trvalé úložiště radioaktivního odpadu a vyhořelého jaderného paliva by bylo nejvhodnější postavit přímo v místě jaderné elektrárny, ať už v Dukovanech na Vysočině, nebo v jihočeském Temelíně. V dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedla předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová.

Drábová: Skluz v dostavbě jádra může odstranit změna legislativy

Současné zpoždění ve výstavbě nových jaderných bloků v Česku by mohla odstranit změna legislativy, která by urychlila povolovací proces. V rozhovoru s ČTK to řekla předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová.

Dostavba Dukovan bude transparentní, ujistil Brabec Rakušany

Dostavba Dukovan bude transparentní, ujistil Brabec Rakušany

O transparentním postupu při zamýšlené dostavbě bloků jaderné elektrárny Dukovany v pondělí 17. října na okraj schůzky ministrů životního prostředí EU v Lucembursku ujistil český ministr Richard Brabec a svého rakouského kolegu Andräho Rupprechtera.

Zprávy z jaderné energetiky - 14. říjen 2016

Podporujeme výstavbu pátého bloku, zaznělo na zasedání

Podporujeme výstavbu pátého bloku, zaznělo na zasedání

TŘEBÍČSKO - Hned několik míst Třebíčska navštívili představitelé Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina, kteří v našem okresu absolvovali 11. října výjezdní zasedání. Jedno z nich se konalo i v Ekotechnickém centru Alternátor, kde si hosté mimo jiné prohlédli i výstavu o stavebnici Merkur. Společně se shodli, že právě takovéto pomůcky dětem pomáhají rozvíjet technické dovednosti, invenční myšlení a pomáhá zvyšovat zájem o technické obory.

Po jednání v Alternátoru se celá skupina přesunula na jihovýchod okresu, kde navštívila Jadernou elektrárnu Dukovany.

Cvičení zdravotnických záchranářů Kraje Vysočina

Cvičení zdravotnických záchranářů Kraje Vysočina

Cvičenií se uskuteční v pátek 14. října v rámci Evropského dne záchrany lidského života.

Jedno ze stanovišť bude také v areálu JE Dukovany, konkrétně na parkovišti ze směru Třebíč, kde dojde k simulaci úrazu pracovníka el. proudem, pádu ze sloupu el. osvětlení a k jeho následnému ošetření.

Jednotlivé posádky budou k JE Dukovany najíždět přibližně v časech 10:45, 11:10, 12:35, 13:00 a 13:55 hod.

Zdroj: Informace z JE Dukovany

Cvičení hasičů v JE Dukovany

Cvičení hasičů v JE Dukovany

Dukovany, 10. říjen 2016 - Tento pracovní týden začal pro Jadernou elektrárnu Dukovany a její okolí cvičením hasičů. Cílem výcviku bylo ověřit součinnost a fungování vzájemného spojení mezi hasiči Kraje Vysočina, Jihomoravského kraje a hasičů JE Dukovany. Nedílnou součástí bylo otestování vzájemné komunikace a efektivního využití technického a personálního zajištění jednotlivých hasičských jednotek a procvičení spolupráce a komunikace se záchrannou skupinou.

Zprávy z jaderné energetiky - 7. říjen 2016

@INFO - 8/2016 - JE Dukovany

@INFO - 8/2016 - JE Dukovany

Vyšlo další číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Dukovany se souhrnem informací za měsíc září 2016.

Ve výstavbě jaderných reaktorů vede Čína. Jaderných zdrojů se nechce vzdát ani Česko

Jádro je napříč světovými regiony důležitým energetickým zdrojem. Po celém světě je téměř 450 provozuschopných jaderných reaktorů, více než jedna pětina v USA. Tahounem ve výstavbě nových zdrojů je ale momentálně Čína. Podle českého premiéra Bohuslava Sobotky přispívá jaderná energie k zajištění bezpečných dodávek elektřiny i v České republice. Na obnovitelné zdroje energií podle něj nelze v současnosti zcela spoléhat. Řekl to v projevu na Evropském jaderném fóru v Bratislavě.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany