Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Zprávy z jaderné energetiky - 17. březen 2017

Jednou větou

V Dukovanech je odstávka na bloku č. 1, blok č. 2 nabíhá po odstávce, bylo dosaženo štěpné reakce. Bloky 3 a 4 jsou v provozu na plném výkonu. V Temelíně běží oba bloky na plném výkonu. Lodní doprava na Dalešické přehradě slaví desetileté výročí, v Třebíči jednal zástupce KHNP J. Suh, temelínští hasiči mají nového velitele.

Čínský Yangjiang-4 zahájil komerční provoz, testování systémů na Flamanville 3 bylo zahájeno, ThorCon by mohl být šancí pro Indonésii.  Soud rozhodl o odškodnění  JE San Onofre za dodávku vadných parogenerátorů, Toshiba chce urychlit kroky k prodeji svého podílu na fy Westinghouse, Jižní Afrika se připravuje na výstavbu nového bloku otázkou je „za kolik?“

Dodavatelé malých modulárních reaktorů (SMR)  pokračují v komercializaci, Americké obchodní konsorcium  volá po řešení problému jaderného odpadu, Polsko potřebuje jádro k naplnění požadavků EU. Více dále

V Dukovanech byla obnovena štěpná reakce v reaktoru 2. bloku

Dukovany (Třebíčsko) 14. března (ČTK) - V Jaderné elektrárně Dukovany dnes energetici obnovili štěpnou reakci v reaktoru druhého bloku, který je podle plánu odstaven od loňského 16. září. Odstávka tohoto bloku by měla skončit ve čtvrtek, kdy by měl opět začít dodávat elektřinu do sítě.

Upozornění - zkouška pojišťovacích ventilů parogenerátorů 2. bloku JE Dukovany

UPOZORNĚNÍ

V rámci náběhu 2. reaktorového bloku po plánované odstávce (TGO) proběhne zkouška pojišťovacích ventilů parogenerátorů (PV PG) a přepouštěcích stanic do atmosféry (PSA).

Podobně jako při zkoušce technického systému varování, mohou být zvukové signály těchto zkoušek slyšitelné i mimo areál JE Dukovany.

Zkoušky pojišťovacích ventilů parogenerátorů a přepouštěcích stanic do atmosféry v rámci najíždějí 2. bloku proběhnou ve středu 15. března 2017 v průběhu dne mezi 12:00 – 23:00 hod.

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na tiskového mluvčího JE Dukovany, pana Jiřího Bezděka, tel. 725 658 965.

Zprávy z jaderné energetiky - 10. březen 2017

Jednou větou

V Dukovanech je odstávka na bloku č. 1, blok č. 2 nabíhá po odstávce, bloky tři a čtyři jsou v provozu na plném výkonu. V Temelíně běží oba bloky na plném výkonu.

Fantom Dukovan přistižen při činu, Hospodářský výbor parlamentu zasedal k otázce výstavby nového jaderného bloku, Korejci chystají setkání s českými průmyslníky.

Evropská komise povolila Maďarsku rozšířit JE Paks, Jihoafrický ESKOM připravuje výzvu pro dodavatele nového jaderného bloku. Rosatom vyjevil své dlouhodobé plány, Siemens dodal první 3D tištěný náhradní díl pro Slovinské JE Krško.

V Dukovanech dokončují modernizační akce a zkouší zařízení 2. reaktorového bloku pro opětovné najetí

V Dukovanech dokončují modernizační akce a zkouší zařízení 2. reaktorového bloku pro opětovné najetí

Dukovany 10. 3. 2017 – Na druhém reaktorovém bloku provádí energetici testy a zkoušky zařízení před jeho opětovným uvedením do provozu. Jedná se o rozsáhlé kontroly a testy, jejichž cílem je odladit technologii nové systémy před najetím bloku na 100% výkon. Spuštění štěpné reakce se předpokládá ve středu 15.3.

Výbor žádá vládu, aby zvážila přípravu zákona "lex Dukovany"

Praha 8. března (ČTK) - Sněmovní hospodářský výbor žádá vládu, aby zvážila přípravu speciálního zákona, který by měl pomoci při stavbě nových jaderných bloku v Česku. Vyjádření chce od ministrů slyšet do konce května. Usnesení s tímto požadavkem výbor jednomyslně schválil na dnešní schůzi. Takzvaný "lex Dukovany" by podle členů výboru měl obsahovat klíčové body, úkoly a legislativní úpravy a parametry, které jsou pro stavbu nového jaderného bloku v ČR třeba.

Sobotka: Novela může urychlit stavbu bloku v Dukovanech o 3 roky

Praha, Dukovany - Prosazení pozměňovacího návrhu u novely stavebního zákona, kterou se nyní zabývá Poslanecká sněmovna, by mohlo zkrátit přípravu výstavby nového jaderného bloku v jaderné elektrárně Dukovany o tři roky. Novinářům to po jednání s vládním zmocněncem pro jadernou energetiku Jánem Štullerem řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Zprávy z jaderné energetiky - 3. březen 2017

Jednou větou

Provoz EDU

 • odstávka, odstávka-spouštění bloku, 100%, 100%
 • OBK zasedala v Mohelně

Provoz ETE

 • 100%, 100%

Z domova

 • 25 let NUVIA Dosimetry

Ze zahraničí

 • Vědci navrhují "Novou cestu" směrem k svatému grálu jaderné syntézy
 • Westinghouse podepsal kontrakt na dodávku jaderného paliva pro Švédský  Oskarshamn-3
 • Velká Británie připravuje plán pro nasazení malých reaktorů.
 • Ruský nový blok 3 ½ generace v Novovoroněži přešel do komerčního provozu
 • Dohoda mezi Ruskem a Tadžijistánem v oblasti  mírového využití jaderné energie
 • Holtec získal kontrakt na dodávku kontejnerů do Slovinska
 • Německý KSB bude dodávat čerpadla pro čínskou  JE Zhangzhou
 • MAAE chválí projekt LTO belgické JE Doel
 • Nový harmonogram výstavby JE  Vogtle
 • Evropská komise  vítá schválení dokumentů pro svoji první aktuální Peer Review
Dukovany testovaly hermetické prostory

Dukovany testovaly hermetické prostory

Dukovany - Energetici v Jaderné elektrárně Dukovany provedli ojedinělou těsnostní a tlakovou zkoušku hermetických prostor, při které byl v hermetickém prostoru druhého reaktorového bloku vytvořen přetlak až 130 kPa, což je ve srovnání s jinými elektrárnami našeho typu ve světě jedna z nejvyšších hodnot. Měření bylo prováděno pomocí tisíců laserových paprsků. Technicky i bezpečnostně nejnáročnějších zkouška odstávky 2. reaktorového bloku, prokázala jeho velmi dobrý stav, vyhovující podmínkám pro další dlouhodobý bezpečný provoz.

@INFO JE Dukovany - únor 2017

@INFO JE Dukovany - únor 2017

Vyšlo únorové číslo elektronického zpravodaje @INFO Skupiny ČEZ pro region JE Dukovany.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany