Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Zprávy ze Správy

Zprávy ze Správy

Zpravodaj Správy úložišť radioaktivních odpadů - Jaro 2016

Slavětice jsou pro dostavbu Dukovan, odmítají jaderné úložiště

Slavětice (Třebíčsko)11. dubna (ČTK) - Většina obyvatel Slavětic na Třebíčsku souhlasí s dostavbou jaderných bloků dukovanské elektrárny, ale odmítá stavbu trvalého úložiště jaderného odpadu.

Odstávka 4. bloku Dukovan skončí 6. května namísto v dubnu

Dukovany (Třebíčsko) 11. dubna (ČTK) - Odstávka čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Dukovany skončí 6. května. Původně v něm ČEZ plánoval obnovit výrobu koncem tohoto měsíce.

Mládek: Licenční řízení u Dukovan proběhlo v souladu s legislativou

Ministr průmysl a obchodu Jan Mládek minulý týden uvedl, že licenční řízení k prodloužení provozu jaderné elektrárny Dukovany provedl nezávislý úřad SÚJB na žádost ČEZ a.s. v souladu s národní a unijní legislativou. Reaguje tak na protesty z Rakouska, a to konkrétně na vyjádření rakouského ministra životního prostředí Andrä Rupprechtera, který řekl, že měl být proveden proces posouzení vlivů na životní prostředí (EIA).

Zprávy z jaderné energetiky - 8. duben 2016

Zprávy z oblasti jaderné energetiky, tak jak je z veřejných informačních zdrojů zaznamenal předseda OBK.

Zprávy z jaderné energetiky - 1. dubna 2016

Zprávy z oblasti jaderné energetiky, tak jak je z veřejných informačních zdrojů zaznamenal předseda OBK.

Jadernou elektrárnu střeží Speciální jednotka Dukovany

Jadernou elektrárnu střeží Speciální jednotka Dukovany

Speciálně vycvičení policisté se starají o bezpečnost a ochranu Jaderné elektrárny v Dukovanech.  Od 1. dubna letošního roku jsou policisté tohoto útvaru označeni jako Speciální jednotka Dukovany, která je součástí Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. V této souvislosti došlo v uplynulých týdnech k navýšení početního stav policistů a rozšíření její výzbroje a vybavení. Jedním z hlavních úkolů speciální jednotky je pohotovostní specializovaná ochrana jaderné elektrárny proti možným narušitelům. Policisté musí být schopni provést prvotní opatření a zákrok při bezprostředním ohrožení života nebo zdraví osob či majetku za situace, kdy zákrok nesnese odkladu.

Rakousko se chce kvůli povolení pro Dukovany obrátit na EK

Vídeň 31. března (ČTK) - Rakousko se chce kvůli novému povolení pro provoz prvního bloku jaderné elektrárny Dukovany obrátit na Evropskou komisi. V rozhovoru poskytnutém agentuře APA to řekl ministr životního prostřední Andrä Rupprechter. Vídeň chce komisi požádat o přeshraniční posouzení dopadů na životní prostřední.

ČEZ obdržel licenci na další provoz 1. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany

ČEZ obdržel licenci na další provoz 1. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany

První blok Jaderné elektrárny Dukovany má povolení pro další provoz. Rozhodnutí Státního úřadu pro jadernou bezpečnost ČEZ obdržel včera v podvečer.

@INFO - 3/2016 - JE Dukovany

@INFO - 3/2016 - JE Dukovany

Elektronický zpravodaj Skupiny ČEZ pro region JE Dukovany - souhrn informací za měsíc březen 2016.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany