Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Nový atomový zákon má pomoci nejen při stavbě nových bloků

V Česku začal od začátku roku 2017 platit nový atomový zákon, který zpřesňuje požadavky a procesní pravidla pro provoz nynějších a pro spouštění nových bloků jaderných elektráren.

Daniel Beneš potvrzen v pozici předsedy představenstva Skupiny ČEZ

Dozorčí rada ČEZ dne 22. prosince svou volbou potvrdila Daniela Beneše ve funkci předsedy představenstva společnosti ČEZ i pro další čtyřleté funkční období. „Rozhodnutí o prodloužení mandátu předsedy představenstva je signálem, jenž potvrzuje směřování Skupiny ČEZ v období, které je pro další vývoj energetického sektoru v Evropě kritické. ČEZ stojí před zásadními strategickými kroky, kterými bude muset na změny v energetice reagovat, aby zabezpečil úkoly uložené akcionáři a Českou republikou, pro niž je Skupina ČEZ hlavním garantem energetické bezpečnosti a soběstačnosti,“ uvedl k tomu předseda dozorčí rady prof. Václav Pačes.

Záměr stavby nových bloků Dukovan připomínkují Rakušané i Němci

Záměr stavby nových bloků Dukovan připomínkují Rakušané i Němci

Jihlava 29. prosince (ČTK) - Posuzování dopadů stavby a provozu jednoho až dvou nových jaderných bloků Dukovan na životní prostředí zřejmě potrvá několik let, protože se jedná o mezistátní proces EIA. Záměr firmy ČEZ začaly úřady posuzovat v létě, vyjádření k němu kromě subjektů z Česka poslali i Rakušané, Němci, Slováci, Maďaři a Poláci.

Temelín jede naplno

Temelín jede naplno

Dva dny po připojení generátoru k přenosové soustavě začal první temelínský blok pracovat naplno. Plného výkonu operátoři dosáhli dnes krátce po půlnoci. Nyní tak jihočeská elektrárna kryje pětinu české spotřeby.

Zprávy z jaderné energetiky - 23. prosinec 2016

Provoz EDU

98%, odstávka, 100%, 100%

Provoz ETE

Odstávka (problémy s najížděním po odstávce), 100%

Z domova

  • Jonáš se sešel s Babišem kvůli pátému bloku
  • Kde skončí radioaktivní odpad?
  • Ozářil historické vzorky a získal cenu

Ze zahraničí

  • Jihoafrický Eskom poptává nový jaderný blok
  • Rozhodnutí o likvidaci Monju se nelíbí lokálním politikům
  • Rusko a Japonsko rozšiřují spolupráci v jádru
  • Malé reaktory pro vytápění a energetiku v Rusku

České jaderné elektrárny letos vyrobí nejméně proudu za 14 let

Celkem 24 miliard kilowatthodin elektrické energie vyrobily za letošní rok jaderné elektrárny Dukovany a Temelín. Oproti výsledkům minulých let se jedná o špatný výsledek. Množství vyrobené energie z jádra bude letos nejnižší od roku 2002, kdy zahájil provoz druhý temelínský reaktor.

@INFO - 10/2016 - JE Dukovany

@INFO - 10/2016 - JE Dukovany

Vyšlo poslední číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Dukovany v roce 2016.

Vstup do dukovanské jaderné elektrárny hlídá nový rentgen

Vstup do dukovanské jaderné elektrárny hlídá nový rentgen

Dukovany (Třebíčsko) 14. prosince (ČTK) - V Jaderné elektrárně Dukovany dnes začal zkušební provoz nového rentgenového pracoviště na vstupu do areálu. Zařízení je určeno k detekci malých předmětů, které mohou být ukryty například v botách nebo v lidském těle. Společně s téměř třemi kilometry nového vnitřního oplocení slouží rentgenový skener ke zvýšení bezpečnosti. ČEZ na ni letos vynaložil téměř 150 milionů korun.

ČEZ má dvě jaderné dcery

ČEZ má dvě jaderné dcery

Dne 23. 12. 2015 byly založeny dvě samostatné společnosti Elektrárna Dukovany II, a. s., a Elektrárna Temelín II, a. s. 

Od 1. 10. 2016 do nich byl převeden všechen související majetek, studie, pozemky a stavby. Obě nové dceřiné plně integrované akciové společnosti začaly fakticky prvním říjnovým dnem naplno fungovat s cílem postavit a zprovoznit nové jaderné bloky v ČR.

Tři experti na stavbu nových reaktorů

Petr Pavelek, Jan Blecha a Vojtěch Michalec. Tito tři lidé významně ovlivní rozhodování o tom, kdy a jakou formou stát vybere dodavatele nových jaderných reaktorů do Dukovan či Temelína.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany