Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Útok na Jadernou elektrárnu Dukovany odražen

Útok na Jadernou elektrárnu Dukovany odražen

Cvičení SAFEGUARD Dukovany 2016 prověřilo součinnost vojáků, policistů a společnosti ČEZ při ochraně JE Dukovany

Zúčastnilo celkem 215 osob, vyvrcholilo ve čtvrtek 22. září demonstrací činností prováděných na kontrolně propouštěcích stanovištích, ukázkami řešení různých situací od běžné kontroly osob až po obranu proti ozbrojenému útoku. Do cvičení byla zapojena Armáda České republiky, Krajské ředitelství policie kraje Vysočina a pracovníci Jaderné elektrárny Dukovany.

 

Zprávy z jaderné energetiky - 16. září 2016

V Dukovanech začalo střídání odstávek druhého a třetího bloku

V Dukovanech začalo střídání odstávek druhého a třetího bloku

Dnes v pravé poledne začal druhý reaktorový blok Jaderné elektrárny Dukovany plánovaně snižovat výkon. Začala tak spojená odstávka 2. bloku roku 2016 a 2017, která je plánována v délce 180 dnů. Současně byla v elektrárně zahájena příprava etapy náběhu bloku číslo tři, na kterém byly již včera v předstihu dokončeny všechny servisní a údržbové činnosti, a který výkonově nahradí výrobu elektrické energie z odstavovaného druhého bloku. 

SAFEGUARD Dukovany 2016

SAFEGUARD Dukovany 2016

Ve dnech 19. až 23. září 2016 se uskuteční v okolí Jaderné elektrárny Dukovany součinnostní cvičení příslušníků Armády České republiky, Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a pracovníků Jaderné elektrárny Dukovany.

Zprávy z jaderné energetiky - 11. září 2016

Kulatý stůl s Rosatomem

Kulatý stůl s Rosatomem

V úterý 6.9. proběhl na zámečku v Dukovanech druhý „Kulatý stůl“, který pořádalo Energetické Třebíčsko, Okresní hospodářská komora Třebíč a OBK EDU. Tentokrát představil Rosatom svoji představu, jak by mohla fungovat výstavba a zapojení lokálních organizací do výstavby EDU 5.

@INFO - 7/2016 - JE Dukovany

@INFO - 7/2016 - JE Dukovany

Vyšlo další číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Dukovany, které je shrnutím nejvýznamnějších událostí ze Skupiny ČEZ, Jaderné elektrárny Dukovany a regionu elektrárny za období měsíce červenec a srpen 2016.

Zprávy z jaderné energetiky - 2. září 2016

Kulatý stůl s vládním zmocněncem Jánem Štullerem

Kulatý stůl s vládním zmocněncem Jánem Štullerem

Podle zmocněnce Štullera můžeme zpoždění ve výstavbě dohnat.

O aktuálním stavu plnění úkolů z Národního akčního plánu pro rozvoj jaderné energetiky mluvil se starosty a firmami vládní zmocněnec Ján Štuller 30. srpna na zámku v Dukovanech. 

Prodloužení platnosti stávajícího povolení k provozu 2. RB JE Dukovany

Dne 26. 8.2016 obdržel ČEZ souhlas SUJB s provozem 2. reaktorového bloku do10. 7.2017,  naplňuje se tak plán LTO ČEZ. ČEZ nyní kompletuje dokumentaci k podání žádosti na dlouhodobé povolení, kterou plánuje podat v lednu 2017. Ta bude již ale posuzována podle nového Atomového zákona.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany