Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Zprávy z jaderné energetiky - 14. říjen 2016

Podporujeme výstavbu pátého bloku, zaznělo na zasedání

Podporujeme výstavbu pátého bloku, zaznělo na zasedání

TŘEBÍČSKO - Hned několik míst Třebíčska navštívili představitelé Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina, kteří v našem okresu absolvovali 11. října výjezdní zasedání. Jedno z nich se konalo i v Ekotechnickém centru Alternátor, kde si hosté mimo jiné prohlédli i výstavu o stavebnici Merkur. Společně se shodli, že právě takovéto pomůcky dětem pomáhají rozvíjet technické dovednosti, invenční myšlení a pomáhá zvyšovat zájem o technické obory.

Po jednání v Alternátoru se celá skupina přesunula na jihovýchod okresu, kde navštívila Jadernou elektrárnu Dukovany.

Cvičení zdravotnických záchranářů Kraje Vysočina

Cvičení zdravotnických záchranářů Kraje Vysočina

Cvičenií se uskuteční v pátek 14. října v rámci Evropského dne záchrany lidského života.

Jedno ze stanovišť bude také v areálu JE Dukovany, konkrétně na parkovišti ze směru Třebíč, kde dojde k simulaci úrazu pracovníka el. proudem, pádu ze sloupu el. osvětlení a k jeho následnému ošetření.

Jednotlivé posádky budou k JE Dukovany najíždět přibližně v časech 10:45, 11:10, 12:35, 13:00 a 13:55 hod.

Zdroj: Informace z JE Dukovany

Cvičení hasičů v JE Dukovany

Cvičení hasičů v JE Dukovany

Dukovany, 10. říjen 2016 - Tento pracovní týden začal pro Jadernou elektrárnu Dukovany a její okolí cvičením hasičů. Cílem výcviku bylo ověřit součinnost a fungování vzájemného spojení mezi hasiči Kraje Vysočina, Jihomoravského kraje a hasičů JE Dukovany. Nedílnou součástí bylo otestování vzájemné komunikace a efektivního využití technického a personálního zajištění jednotlivých hasičských jednotek a procvičení spolupráce a komunikace se záchrannou skupinou.

Zprávy z jaderné energetiky - 7. říjen 2016

@INFO - 8/2016 - JE Dukovany

@INFO - 8/2016 - JE Dukovany

Vyšlo další číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Dukovany se souhrnem informací za měsíc září 2016.

Ve výstavbě jaderných reaktorů vede Čína. Jaderných zdrojů se nechce vzdát ani Česko

Jádro je napříč světovými regiony důležitým energetickým zdrojem. Po celém světě je téměř 450 provozuschopných jaderných reaktorů, více než jedna pětina v USA. Tahounem ve výstavbě nových zdrojů je ale momentálně Čína. Podle českého premiéra Bohuslava Sobotky přispívá jaderná energie k zajištění bezpečných dodávek elektřiny i v České republice. Na obnovitelné zdroje energií podle něj nelze v současnosti zcela spoléhat. Řekl to v projevu na Evropském jaderném fóru v Bratislavě.

Sobotka: ČR výhledově počítá s výstavbou jaderného bloku, na OZE nelze spoléhat

Na obnovitelné zdroje energií nelze v současnosti zcela spoléhat, jaderná energetika přispívá v České republice k zajištění bezpečných dodávek elektřiny. V projevu na Evropském jaderném fóru v Bratislavě to řekl český premiér Bohuslav Sobotka.

Zpravodaj EDU - č. 3/2016

Zpravodaj EDU - č. 3/2016

Vyšlo další číslo Skupiny ČEZ pro obyvatele regionu JE Dukovany - 3/2016.

Informace o cvičení HZS v JE Dukovany

Informace o cvičení HZS v JE Dukovany

Dne 10.10.2016 od 08:00 do 12:00 hod. se bude v okolí JE Dukovany pohybovat zvýšený počet hasičských vozidel, které budou využívat zvuková a světelná zařízení. Bude se jednat o cvičení v JE Dukovany, kam dojedou HZS z míst: Brno, Ivančice, Rosice, Náměšť, Třebíč, Jihlava, Moravské Budějovice, Moravský Krumlov, Hrotovice. Cílem výcviku je sladit postupy státních hasičů a hasičů EDU včetně procvičení vzájemné komunikace a efektivní využití technického a personálního zajištění jednotlivých hasičských jednotek. Cvičení bude ukončeno kolem 11:00 hod.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany