Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Rakušané brojí proti pátému bloku

Zatímco na Třebíčsku se všichni perou za prosazení výstavby pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany, který je pro náš region životně důležitý, na druhé straně jižní hranice se protiatomoví aktivisté radikalizují. Sepsali petici a sehnali více než šedesát tisíc podpisů.

Zprávy z jaderné energetiky - 30. září 2016

Třetí dukovanský blok opět dodává elektřinu. Odstávka skončila dřív, než se plánovalo.

Třetí dukovanský blok opět dodává elektřinu. Odstávka skončila dřív, než se plánovalo.

Od pondělního večera - 18. hodiny a 37. minuty elektrickou energii opět vyrábí a do sítě dodává třetí blok Jaderné elektrárny Dukovany. Díky zdárnému průběhu všech plánovaných prací a prováděných kontrol byla ukončena odstávka a zahájena výroba elektřiny o 23 dnů dříve než se plánovalo. V Dukovanech jsou tak v plném provozu bloky 1, 3 a 4. Blok číslo dvě je desátý den v plánované odstávce.

Zprávy z jaderné energetiky - 23. září 2016

Útok na Jadernou elektrárnu Dukovany odražen

Útok na Jadernou elektrárnu Dukovany odražen

Cvičení SAFEGUARD Dukovany 2016 prověřilo součinnost vojáků, policistů a společnosti ČEZ při ochraně JE Dukovany

Zúčastnilo celkem 215 osob, vyvrcholilo ve čtvrtek 22. září demonstrací činností prováděných na kontrolně propouštěcích stanovištích, ukázkami řešení různých situací od běžné kontroly osob až po obranu proti ozbrojenému útoku. Do cvičení byla zapojena Armáda České republiky, Krajské ředitelství policie kraje Vysočina a pracovníci Jaderné elektrárny Dukovany.

 

Zprávy z jaderné energetiky - 16. září 2016

V Dukovanech začalo střídání odstávek druhého a třetího bloku

V Dukovanech začalo střídání odstávek druhého a třetího bloku

Dnes v pravé poledne začal druhý reaktorový blok Jaderné elektrárny Dukovany plánovaně snižovat výkon. Začala tak spojená odstávka 2. bloku roku 2016 a 2017, která je plánována v délce 180 dnů. Současně byla v elektrárně zahájena příprava etapy náběhu bloku číslo tři, na kterém byly již včera v předstihu dokončeny všechny servisní a údržbové činnosti, a který výkonově nahradí výrobu elektrické energie z odstavovaného druhého bloku. 

SAFEGUARD Dukovany 2016

SAFEGUARD Dukovany 2016

Ve dnech 19. až 23. září 2016 se uskuteční v okolí Jaderné elektrárny Dukovany součinnostní cvičení příslušníků Armády České republiky, Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a pracovníků Jaderné elektrárny Dukovany.

Zprávy z jaderné energetiky - 11. září 2016

Kulatý stůl s Rosatomem

Kulatý stůl s Rosatomem

V úterý 6.9. proběhl na zámečku v Dukovanech druhý „Kulatý stůl“, který pořádalo Energetické Třebíčsko, Okresní hospodářská komora Třebíč a OBK EDU. Tentokrát představil Rosatom svoji představu, jak by mohla fungovat výstavba a zapojení lokálních organizací do výstavby EDU 5.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany