Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Zprávy z jaderné energetiky - 4. září 2015

Zprávy z oblasti jaderné energetiky, tak jak je z veřejných informačních zdrojů zaznamenal předseda OBK.

1. blok JE Temelín odstaven

1. blok JE Temelín odstaven

Ve čtvrtek 3. 9.2015 ve 20 hodin byl odstaven první blok Jaderné elektrárny Temelín. Důvodem je oprava zpětné klapky na potrubí napájecí vody v nejaderné části elektrárny.

@INFO JE DUKOVANY - 4/2015

@INFO JE DUKOVANY - 4/2015

Elektronický zpravodaj Skupiny ČEZ pro region JE Dukovany - souhrn informací z elektrárny za období července a srpna 2015.

Speciální stany pro Jadernou elektrárnu Dukovany

Speciální stany pro Jadernou elektrárnu Dukovany

Tři stany, které používá armáda či záchranáři má nově také JE Dukovany a to v návaznosti na doporučení a opatření vyplývající z evropských zátěžových testů. Stany slouží v rámci havarijní připravenosti jako záloha umožňující rychlé a operativní vytvoření zázemí havarijního štábu pro případ nedostupnosti lokality elektrárny a záložního havarijního střediska v Moravském Krumlově.

Letní univerzita 2015

O den dříve, než žáci základních a středních škol zasedlo do lavic učebny Jaderné elektrárny Dukovany 32 studentů vysokých škol, aby obohatili své znalosti o jaderné energetice i zážitky z prázdnin.  Šest studentek a dvacet šest studentů, kteří byli vybráni jako účastnicí sedmého ročníku Letní univerzity v průběhu dvou týdnu budou vstřebávat informace o provozu první jaderné elektrárny na českém území a seznamovat se s její spolehlivostí, bezpečností, významem pro přenosovou soustavu nebo vlivem na její okolí.

Jaderná technologie z pohledu umělců

Jaderná technologie z pohledu umělců

Od 1. do 29. září je v  hotelu Atom v Třebíči k vidění výstava s názvem Jaderné palivo – umění špičkových technologií. Na ni pak bude navazovat další, a to Šedesát let mírového využití jádra v Československu, která bude přístupná do 23. října.

Temelín dosáhl rekordního výkonu

Temelín dosáhl rekordního výkonu

Historicky nejvyššího výkonu dosáhla dnes ráno Jaderná elektrárna Temelín. Původní projektový výkon 1 962 MWe (megawatt) navýšila na 2 158 MWe. Podle ředitele elektrárny Bohdana Zronka to ale nemusí být výkonový strop.

Temelín jede naplno, rekordní výkon očekává ve druhé polovině týdne

Temelín jede naplno, rekordní výkon očekává ve druhé polovině týdne

Oba bloky na plném výkonu. Takový je aktuální stav provozu Jaderné elektrárny Temelín. Jihočeská elektrárna tak svojí elektřinou zásobuje opět pětinu České republiky. Ve druhé polovině týdne energetici očekávají dosažení historicky nejvyššího výkonu.

Zprávy z jaderné energetiky - 28. srpen 2015

Zprávy z oblasti jaderné energetiky, tak jak je přinášejí veřejné informační zdroje s komentářem předsedy OBK.

Začíná odstávka 1. RB JE Dukovany

V pátek 28. 8. 2015 začíná nejdelší odstávka tohoto roku, která je plánovaná téměř na dva měsíce. Postupné snižování výkonu 1. reaktorového bloku začne v pátek ve 12 hodin. Vedle výměny paliva je dalším plánovaným významným úkolem provedení kontroly stavu tlakové nádoby reaktoru, která se provádí po 8 letech nebo napojení nových ventilátorových věží na systém technické vody důležité. V průběhu odstávky budou také dokončeny všechny kontroly a opatření nutná pro zajištění povolení k dalšímu dlouhodobému provozu.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany