Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Mládek: Licenční řízení u Dukovan proběhlo v souladu s legislativou

Ministr průmysl a obchodu Jan Mládek minulý týden uvedl, že licenční řízení k prodloužení provozu jaderné elektrárny Dukovany provedl nezávislý úřad SÚJB na žádost ČEZ a.s. v souladu s národní a unijní legislativou. Reaguje tak na protesty z Rakouska, a to konkrétně na vyjádření rakouského ministra životního prostředí Andrä Rupprechtera, který řekl, že měl být proveden proces posouzení vlivů na životní prostředí (EIA).

Zprávy z jaderné energetiky - 8. duben 2016

Zprávy z oblasti jaderné energetiky, tak jak je z veřejných informačních zdrojů zaznamenal předseda OBK.

Zprávy z jaderné energetiky - 1. dubna 2016

Zprávy z oblasti jaderné energetiky, tak jak je z veřejných informačních zdrojů zaznamenal předseda OBK.

Jadernou elektrárnu střeží Speciální jednotka Dukovany

Jadernou elektrárnu střeží Speciální jednotka Dukovany

Speciálně vycvičení policisté se starají o bezpečnost a ochranu Jaderné elektrárny v Dukovanech.  Od 1. dubna letošního roku jsou policisté tohoto útvaru označeni jako Speciální jednotka Dukovany, která je součástí Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. V této souvislosti došlo v uplynulých týdnech k navýšení početního stav policistů a rozšíření její výzbroje a vybavení. Jedním z hlavních úkolů speciální jednotky je pohotovostní specializovaná ochrana jaderné elektrárny proti možným narušitelům. Policisté musí být schopni provést prvotní opatření a zákrok při bezprostředním ohrožení života nebo zdraví osob či majetku za situace, kdy zákrok nesnese odkladu.

Rakousko se chce kvůli povolení pro Dukovany obrátit na EK

Vídeň 31. března (ČTK) - Rakousko se chce kvůli novému povolení pro provoz prvního bloku jaderné elektrárny Dukovany obrátit na Evropskou komisi. V rozhovoru poskytnutém agentuře APA to řekl ministr životního prostřední Andrä Rupprechter. Vídeň chce komisi požádat o přeshraniční posouzení dopadů na životní prostřední.

ČEZ obdržel licenci na další provoz 1. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany

ČEZ obdržel licenci na další provoz 1. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany

První blok Jaderné elektrárny Dukovany má povolení pro další provoz. Rozhodnutí Státního úřadu pro jadernou bezpečnost ČEZ obdržel včera v podvečer.

@INFO - 3/2016 - JE Dukovany

@INFO - 3/2016 - JE Dukovany

Elektronický zpravodaj Skupiny ČEZ pro region JE Dukovany - souhrn informací za měsíc březen 2016.

ČEZ přijal podmínky nového povolení pro provoz 1. bloku Dukovan

31. března (ČTK) - Skupina ČEZ přijala podmínky, jimiž Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB) v novém povolení podmínil další provoz prvního bloku Dukovan. Povolení vydal úřad ve středu, poprvé je na dobu neurčitou. ČEZ dnes zaslal úřadu vyjádření, v němž se vzdává práva na odvolání, aby nové povolení mohlo nabýt platnost, řekl ČTK mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Nynější desetileté povolení pro první dukovanský blok končí s dnešní půlnocí. Původně mělo povolení pro první blok vypršet už s minulým rokem, úřad ho ale na žádost firmy prodloužil o tři měsíce. Zpoždění způsobila nutnost opakovaně zkontrolovat svary v bloku.

Jan Mládek: „Celé řízení kolem 5. bloku už trvá dlouho...“

Výstavba jaderné elektrárny je významná investice v řádech stovek miliard korun, která navíc začne vyrábět elektřinu a tedy generovat výnosy až za několik desítek let po začátku její výstavby respektive po rozhodnutí o její výstavbě. Fyzicky lze jadernou elektrárnu vystavět za zhruba 6 až 9 let, co však trvá významně déle, to je získání všech povolení a také výběr dodavatele.

@INFO - 3/2016 - JE Temelín

@INFO - 3/2016 - JE Temelín

Vyšlo 3. číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Temelín v roce 2016.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany