Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Informace k jaderné zkoušce KLDR ze dne 6. ledna 2016

Dne 6. ledna 2016 přibližně v 02:30 středoevropského času byl několika stanicemi Mezinárodního monitorovacího systému (IMS) Přípravné komise pro Organizaci smlouvy o všeobecném zákazu jaderných zkoušek (PC CTBTO) detekován seismický signál, jehož epicentrum se nacházelo v oblasti, ve které v letech 2006, 2009 a 2013 Korejská lidově demokratická republika (KLDR) prováděla zkoušky jaderných výbušných zařízení (jaderných zbraní). Podle předběžné analýzy, charakteristika zachyceného seismického signálu ukazuje na možnost, že by se mohlo jednat o další, v pořadí již čtvrtou, severokorejskou zkoušku jaderné zbraně.

Výroba Dukovan loni klesla o 18 procent a byla nejnižší za 17 let

Dukovany (Třebíčsko) 4. ledna (ČTK) - Roční výroba elektřiny v Jaderné elektrárně Dukovany minulý rok klesla o 18 procent na 12,6 terawatthodiny (TWh). ČTK to dnes sdělil mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Dukovany tak vloni dodaly do sítě nejméně proudu za posledních 17 let. Propad způsobily neplánované odstávky ve druhé polovině roku vyvolané kontrolami svarů. Přes tři měsíce kvůli tomu v Dukovanech vyráběl jen jeden ze čtyř reaktorů.

Aktuální informace o provozu JE Dukovany - 28.12.2015

Generátory obou turbín 3. reaktorového bloku byly dnes přifázovány, do sítě tak dodávají el. energii již dva bloky EDU.

Závěrečné tlakové a pevnostní zkoušky na 3. reaktorovém bloku byly úspěšně ukončeny a generátory obou turbín TG 31 a 32 byly dnes dopoledne přifázovány. Do sítě tak dodávají elektrickou energii dva výrobní bloky EDU.

Zprávy z jaderné energetiky - 18. prosinec 2015

Zprávy z oblasti jaderné energetiky, tak jak je přinášejí veřejné informační zdroje s komentářem předsedy OBK.

@INFO - 11/2015 - ETE

@INFO - 11/2015 - ETE

Vyšlo další číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Temelín.

Nové moderní vybavení pro policisty z Jednotky pro ochranu JE Dukovany

Nové moderní vybavení pro policisty z Jednotky pro ochranu JE Dukovany

Nové technické vybavení policistů z Jednotky pro ochranu elektrárny Dukovany pomůže při plnění úkolů ostrahy jaderné elektrárny, zrychlí aktivaci útvaru a zkvalitní řízení zákroku při mimořádných událostech.

ČEZ požádal o prodloužení platnosti stávajícího povolení k provozu 1. RB

ČEZ, a.s., dne 9. 12. 2015 požádal SÚJB o přerušení správního řízení ve věci povolení dalšího provozu 1. bloku JE Dukovany do 28.2.2016. Důvodem pro přerušení je časová náročnost rozšířených kontrol týkajících se svarových spojů na technologickém zařízení 1. reaktorového bloku JE Dukovany a zpracování výsledků do průkazné dokumentace LTO. Současně ČEZ, a. s., požádal o prodloužení platnosti stávajícího povolení k provozu 1. RB EDU.

WANO Peer Review v JE Temelín

WANO Peer Review v JE Temelín

Temelín je velmi robustní a kvalitně provozovanou elektrárnou. Takový je hlavní závěr mezinárodní mise, která proběhla v jihočeské jaderné elektrárně. Tři desítky mezinárodních expertů z dvanácti zemí prověřovaly Temelín téměř tři týdny.

@INFO - 7/2015

@INFO - 7/2015

Elektronický zpravodaj Skupiny ČEZ pro region JE Dukovany - souhrn informací za měsíc listopad 2015.

Zprávy z jaderné energetiky - 4. prosinec 2015

Zprávy z oblasti jaderné energetiky, tak jak je přinášejí veřejné informační zdroje s komentářem předsedy OBK.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany