Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Uranový důl Rožná: v podzemí se připravuje výzkumné pracoviště

V dole Rožná (v hloubce přes 500 m pod povrchem) vzniká jedinečné podzemní výzkumné pracoviště Bukov (PVP Bukov).

Přečerpávací vodní elektrárny počtvrté v řadě překonaly rekord

Přečerpávací vodní elektrárny počtvrté v řadě překonaly rekord

Trojice přečerpávacích vodních elektráren ČEZ, a. s., v roce 2015 opět překonala svou produkcí rekordní zápisy z předchozích let. Podobně jako v letech 2011-14 je příčinou zvýšené využívání přečerpávacích zdrojů při stabilizaci energetické soustavy ČR, která je často zatěžována produkcí ze zahraničních i domácích obtížně predikovatelných obnovitelných zdrojů. Současně se projevuje také vyšší úroveň obchodování s vyrobenou elektřinou v době denních cenových špiček.

Zprávy z jaderné energetiky - 15. leden 2016

Zprávy z oblasti jaderné energetiky, tak jak je z veřejných informačních zdrojů zaznamenal předseda OBK.

Socio-ekonomický výzkum ukončen. Známe scénáře

Socio-ekonomický výzkum ukončen. Známe scénáře

Energetické Třebíčsko zpracovalo s Univerzitou Karlovou v Praze socio-ekonomický výzkum, který mapoval vývoj regionu s ohledem na stavbu a provoz Jaderné elektrárny Dukovany.  Součástí výzkumu je také scénář vývoje regionu v případě výstavby i nevýstavby nového jaderného zdroje.

Výzkum ukázal scénáře budoucnosti regionu. 

Ministři odložili projednání zprávy o naplňování plánu jádra v ČR

Praha 13. ledna (ČTK) - Ministři na dnešním jednání odložili projednávání zprávy o naplňování plánu rozvoje jaderné energetiky v ČR. Vyplývá to z informací na internetových stránkách vlády. Materiál mimo jiné stanovuje, že zmocněnec, který by měl koordinovat výstavbu nových jaderných bloků v ČR, má být vládou jmenován na čtyři roky.

Ministr Mládek navštívil Dukovany

Ministr Mládek navštívil Dukovany

V pátek 8. ledna navštívil Jadernou elektrárnu Dukovany ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek v doprovodu svých dvou náměstků Lenky Kovačovské a Eduarda Muřického.

Zmocněnec pro jádro má být vládou jmenován na čtyři roky

Praha 12. ledna (ČTK) - Zmocněnec pro jadernou energetiku, který by měl koordinovat výstavbu nových jaderných bloků v ČR, má být vládou jmenován na čtyři roky. Vzniknout má také stálý výbor pro jadernou energetiku v čele s ministrem průmyslu Janem Mládkem (ČSSD). Nový zmocněnec, kterého plánuje vláda vybrat ve výběrovém řízení, bude ve výboru místopředsedou. Vyplývá to ze zprávy o plánu rozvoje jaderné energetiky v ČR, kterou ve středu projedná vláda. Materiál má ČTK k dispozici.

Zprávy z jaderné energetiky - 10. leden 2016

Zprávy z oblasti jaderné energetiky, jak je z veřejných informačních zdrojů zaznamenal předseda OBK.

Temelín jede opět naplno

Pouze na dvacet hodin snížila výkon Jaderná elektrárna Temelín. Technici při odstávce prvního bloku preventivně vyměnili dvě čidla, která měří posuv ložiska mezi vysokotlakým a nízkotlakým rotorem turbíny v nejaderné části elektrárny. Od dnešního rána pracuje Temelín opět na plném výkonu.

Temelín o víkendu sníží výkon

Temelín o víkendu sníží výkon

O víkendu sníží elektrárna Temelín svůj výkon. V provozu zůstane druhý blok na plném výkonu. Generátor prvního bloku bude v sobotu ráno krátce odstaven, reaktor zůstane na výkonu přibližně 30 procent. Důvodem je výměna čidel, které měří posuv ložiska mezi vysokotlakým a nízkotlakým rotorem turbíny v nejaderné části elektrárny.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany