Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Havarijní cvičení v JE Dukovany

Ve čtvrtek 22.10.2015 se v JE Dukovany uskuteční další z plánovaných havarijních cvičení na rok 2015. Námětem cvičení je vyhlášení mimořádné události 2. stupně a řešení ekologické události. Jeho součástí bude vyhlášení ukrytí personálu z vybraného objektu.

 

Informace z JE Temelín k 19.10.2015

Informace z JE Temelín k 19.10.2015

Aktuálně z provozu JE Temelín k 19.10.2015

Zprávy z jaderné energetiky - 16. říjen 2015

Zprávy z oblasti jaderné energetiky, tak jak je z veřejných informačních zdrojů zaznamenal předseda OBK.

ČEZ založí dceřiné firmy

Energetická skupina ČEZ založí pro účely dostavby jaderných bloků elektráren v Dukovanech a Temelíně dvě dceřiné firmy. Rozhodlo o tom představenstvo společnosti.

Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj zasedal na Třebíčsku

Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj zasedal na Třebíčsku

Dvoudenní pracovní jednání poslaneckého Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj na Třebíčsku zakončili poslanci prohlídkou Jaderné elektrárny Dukovany. Výsledek jednání: poslanci pomohou s dokončením novely stavebního zákona, který výrazně urychlí výstavbu 5. bloku v Dukovanech.

Zprávy z jaderné energetiky - 9. říjen 2015

Zprávy z oblasti jaderné energetiky, tak jak je z veřejných informačních zdrojů zaznamenal předseda OBK.

15 let Temelína: Provoz byl bezpečný, i když ne vždy hladký.

15 let Temelína: Provoz byl bezpečný, i když ne vždy hladký.

Neustálé diskuze, mezinárodní prověrky, odlaďování provozu, ale třeba i posilování bezpečnosti v reakci na Fukušimu. To jsou příklady nejvýznamnějších momentů, které provázely patnáct provozních let Jaderné elektrárny Temelín. Ta 11. října 2000 v 6:19 hodin poprvé nastartovala reaktor prvního bloku. Jeden z nejvýznamnějších českých investičních projektů se právě před patnácti lety začal uvádět do provozu.

Dukovany čeká hektický konec letošního roku

Převzato z Mladé fronty DNES | 8.10.2015 | Rubrika: Vysočina |  Autor: Hana Jakubcová |

Národní centrum energetických úspor pomůže ušetřit obcím, krajům, firmám i domácnostem

Zástupci Svazu měst a obcí ČR, Hospodářské komory ČR a energetické společnosti ČEZ dnes svým podpisem stvrdili vznik Národního centra energetických úspor, z.s.(NCEÚ).

Kalendář JE Dukovany na rok 2016 - 2017

Kalendář JE Dukovany na rok 2016 - 2017

Celkem čtyřicet tisíc kalendářů dostanou v následujících týdnech obyvatelé 142 měst a obcí z okolí elektrárny Dukovany od společnosti ČEZ. Energetici je do okolních obcí distribuují každé dva roky. Kalendář, jehož součástí jsou i informace o tom, jak se chovat v případě mimořádné události na JE Dukovany, dostane již podvanácté na 40 tisíc domácností včetně rekreačních obydlí. Nebudou opomenuty ani podniky, školská, zdravotní, sociální a ubytovací zařízení a úřady v katastrech jednotlivých obcí a měst.

Příručka pro ochranu obyvatelstva je umístěna i na webu OBK - viz. Ke stažení - https://www.obkjedu.cz/ke-stazeni/havarijni-prirucka-2016/

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany