Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Energetici v Dukovanech dokončili zavážku čerstvého paliva

Energetici v Dukovanech dokončili zavážku čerstvého paliva

V úterý 20. března ve 14 hodin skončila plánovaná výměna paliva v odstaveném reaktoru druhého výrobního bloku. Energetici podle plánu vyměnili 78 z celkových 349 kazet za čerstvé. V rámci odstávky dál pokračují plánované servisní a investiční práce.

Zprávy ze Správy - Jaro 2018

Zprávy ze Správy - Jaro 2018

Vyšlo první číslo informačního časopisu Správy úložišť radioaktivních odpadů v roce 2018.

ČEZ v roce 2017 vydělal akcionářům 19 miliard korun

Čistý zisk Skupiny ČEZ v roce 2017 vzrostl o 30 % na 19,0 mld. Kč, zejména díky úspěšnému prodeji akcií MOL a nárůstu výroby jaderných elektráren o 4 TWh. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) dosáhl výše 53,9 mld. Kč. Meziroční pokles o 7 % v podstatě odpovídá poklesu realizačních cen vyrobené elektřiny. Pozitivní efekt vyšší výroby v jaderných elektrárnách a přínos nových OZE a ESCO akvizic byl eliminován vyššími náklady na emisní povolenky pro výrobu z tradičních zdrojů a narovnáním nevyfakturované elektřiny v roce 2016.

 

Zprávy z jaderné energetiky - 16. březen 2018

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu tři bloky na plném výkonu, blok č. 2 je v odstávce pro výměnu paliva a revize zařízení do května.  V Temelíně oba bloky na plném výkonu.

Z domova: Korejský velvyslanec navštívil Řež.

Ze světa:  Francouzský dozor oznámil, že parogenerátory JE Fessenheim 2 jsou schopny provozu. JE Leningrad II-1 byla přifázována k síti. Tianwan 3 zahájil garanční provoz. Malý jaderný reaktor do každého města.

Začala první plánovaná odstávka letošního roku - na dukovanském bloku č. 2

Začala první plánovaná odstávka letošního roku - na dukovanském bloku č. 2

Dnes ve 12 hodin začalo plánované snižování výkonu 2. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Důvodem je zahájení plánované odstávky, během které energetici v reaktoru vymění pětinu paliva za čerstvé. V plánu mají navíc, kromě kontrol, i 39 významných technických akcí.

Zprávy z jaderné energetiky - 9. březen 2018

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu všechny čtyři bloky na plném výkonu, od 12.00 postupné snižování výkonu na 2. RB pro plánovanou odstávku, v Temelíně oba bloky na plném výkonu.

Z domova: Nový ředitel Centra výzkumu Řež Ing. Milan Patrik, MBA

Ze světa: Čína začne stavět v roce 2018 dalších osm reaktorů. Švýcarský dozor schválil bezpečnostní studii pro restart JE Beznau 1. Holtec a Energoatom uzavřeli dohodu o nasazení SMR na Ukrajině.  Dohoda s MAAE dává africkým studentům „on line“ přístup k jadernému výzkumnému reaktoru. Rosenergoatom  oznámil velký nárůst zisku z jaderných elektráren

@INFO JE Dukovany - 2/2018

@INFO JE Dukovany - 2/2018

Vyšlo únorové číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Dukovany.

Zprávy z jaderné energetiky - 2. březen 2018

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu všechny čtyři bloky na plném výkonu.

V ETE 1. blok nabíhá po odstávce, 2. blok je na plném výkonu.

Informace ze zasedání OBK EDU, První temelínský blok obnovil výrobu elektřiny.

Technické opakování:  Velké jaderné překvapení – příroda to umí již 2 miliardy let

Z domova: Odpověď předsedkyně Drábové OBK EDU. ČEZ otálí s modernizací fyzické ochrany Dukovan

Ze světa: Konanie o povolení na uvádzanie EMO34 do prevádzky je stále prerušené. Kanada nastavila SMR Roadmap. IAEA provedlo svou 200 misi OSART na JE Almaraz ve Španělsku. Některé svary na JE Flamanville 3 nedosahují předepsaných standardů EDF. JE Leningrad II-1 postoupila do fáze zvyšování výkonu. Rakousko podalo žalobu kvůli rozšíření maďarské jaderné elektrárny.

@INFO JE Temelín - 2/2018

@INFO JE Temelín - 2/2018

Vyšlo únorové číslo elektronického zpravodaje Skupiny ČEZ pro region JE Temelín.

Zprávy z jaderné energetiky - 23. únor 2018

Jednou větou

V Dukovanech jsou v provozu všechny čtyři bloky na plném výkonu.

V ETE je odstaven 1. blok, 2. blok je na plném výkonu.

Technické opakování:  Počátky atomového věku 2

Z domova: Drábová: Politici budou muset řešit tlak na odstavení Dukovan. ČEZ sděluje: Dukovany odstartovaly novou etapu provozního života. Poznámka A.J. k vystoupení D. Drábové na Žofínském foru. ČEZ plánuje provozovat jadernou elektrárnu Dukovany dalších nejméně 20 let. Ještě ke konferenci SMR 2018.  Jednání  ENETR v Jižní Koreji se starostou Ulju-gun

Ze světa

Ruská JE Rostov 4 dostala povolení ke zkušebnímu provozu. V japonské JE Genkai 3 zahájili zavážku paliva.  EDF Energy  dosáhla všech postupných cílů roku 2017 pro  Hinkley Point C

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany