Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Dukovany mají nový film

Dukovany mají nový film

18.8.2015

Nový krátkometrážní film uvádí diváky za kulisy provozu první české jaderné elektrárny – Dukovany a vysvětluje principy výroby elektřiny v tomto zdroji. Dnešní webová premiéra snímku se koná v rámci Letního filmového klubu ČEZ na www.cez.cz/filmovy-klub.

Je libo sledovat krok po kroku princip výroby elektřiny v Jaderné elektrárně Dukovany, navíc poutavou a každému srozumitelnou formou? Tohle i mnohem víc zažijete prostřednictvím nového krátkometrážního filmu „Dukovany“, který je po uvedení v Infocentru elektrárny ode dneška volně k vidění na www.cez.cz. Promítán je v rámci tzv. Letního filmového klubu, který každé úterý bezplatně nabízí webovou premiéru jednoho z šestice novinkových filmů z produkce ČEZ www.cez.cz/filmovy-klub.

S filmem je současně spojena vědomostní otázka a na úspěšné řešitele čeká zajímavá odměna. Odpověď možná čeká právě uvnitř snímku.

„V poslední době registrujeme jak rostoucí zájem o exkurze do našich elektráren a Infocenter, tak i poptávku po moderních výukových materiálech. Spojením těchto dvou oblastí je postupné rozšiřování bohaté veřejně přístupné videotéky. Věříme, že nejen v době letošních prázdnin si naše naučné filmy najdou své příznivce,“ říká Michaela Chaloupková, ředitelka divize správa, pod níž spadá provoz Infocenter Skupiny ČEZ.

 

Zdroj: Aktualita z JE Dukovany

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany