Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Elektrárna spustila nový informační systém pro obyvatele regionu

Elektrárna spustila nový informační systém pro obyvatele regionu

11.9.2018

Chcete znát termíny zkoušek sirén nebo technologie, které mohou být slyšitelné i mimo přísně střežený areál? Zajímají vás termíny vybraných těžkých transportů či předem plánovaných cvičení? Potom je možné se zaregistrovat do informačního systému elektrárny Dukovany. Určen je i pro informování okolí v případě vysoce nepravděpodobné mimořádné události."Dne 3. 10. 2018 ve 12:00 a ve 12.15 proběhne zkouška sirén v závodním rozhlase a také uvnitř areálu elektrárny Dukovany. Akustický signál může být slyšitelný i v bezprostředním okolí areálu."

 

Tak vypadá jedna ze zpráv, které systém rozešle s časovým před­stihem na všechny zaregistrované e-mailové adresy. Obyvatelé z okolí, kteří do formuláře uvedou i číslo svého mobilního telefonu, dostanou i stejnou informaci formou textové zprávy SMS.

Nový informační kanál nenahrazuje sirény a další prvky havarijního vyrozumění, které zůstávají i nadále plně funkční. Jde o jejich doplnění, které poskytne občanům v okolí  další dodatečné informace o aktuálním dění.

Zachovány zůstávají i další dosud využívané způsoby předávání informací občanům v okolí elektrárny, a to prostřednictvím Občanské bezpečnostní komise při JE Dukovany nebo obecních úřadů a jejich webových stránek a hlášení v obecních rozhlasech.

Registrace

Registrace je velmi jednoduchá. Kdokoliv, kdo má o zasílání zpráv zájem, se může zaregistrovat ve formuláři dostupném na webové stránce www.aktivnizona.cz (najdete ho v levém horní rohu na úvodní obrazovce)

Stačí vyplnit pouze několik základních osobních údajů a vybrat způsob, jakým chcete zprávy posílat, tedy SMS nebo e-mail. Podle volby pásma, kde se daná obec nachází, Vám pak budou zasílány informace, týkající se lokality vašeho bydliště.

 

Zdroj: Informace z JE Dukovany

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany