Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Prezident ČR Miloš Zeman v Dukovanech

Prezident ČR Miloš Zeman v Dukovanech

30.6.2017

Ve čtvrtek 29.6.2017 navštívil Jadernou elektrárnu Dukovany prezident České republiky Miloš Zeman.

Jaderná elektrárna Dukovany byla jedním z míst, kam v rámci třídenní návštěvy Kraje Vysočina prezident zavítal. Kromě setkání se zástupci vedení ČEZ, ministerstva průmyslu a obchodu i Kraje Vysočina se společného jednání zúčastnili i zástupci sdružení a obcí z regionu elektrárny.

 V rámci programu byl prostor i pro zaměstnance elektrárny, kteří mohli panu prezidentovi položit dotazy, a to nejen z oblasti energetiky. "Já jsem tady rád, protože jaderná energetika je moje srdeční záležitost," řekl Zeman. Uvedl, že by si přál, aby se v zemi rozvíjelo i jaderné strojírenství a aby se české firmy z oboru nepodílely jen na dostavbě Dukovan, ale i na budování jaderných bloků v zahraničí.

Jeden z dotazů pak směřoval k dovolené hlavy státu. „Budu trávit dovolenou tam, kde je mi nejlépe. Na Vysočině,“ odvětil krátce Zeman.

Závěrem pak Miloš Zeman převzal dar z rukou vedení elektrárny – tričko, které si může užít na dovolené místo saka a košile, a pracovní helmu se jménem, kterou si bez zaváhání vyzkoušel a nechal se v ní i vyfotografovat.

Zdroj: Aktualita z JE Dukovany s využitím ČTK

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany