Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Vychází první číslo časopisu Jaderná energie

Vychází první číslo časopisu Jaderná energie

27.1.2020

Po jisté prodlevě začal opět vycházet časopis Jaderná energie/ jadrová energia , který je pokračováním  časopisu Bezpečnost jaderné energie a klade si za cíl sloužit jaderné obci, technikům i dalším zájemcům o využívání jaderných reakci, radionuklidů a jaderné energie jako informátor v této oblasti .......

Současně je časopis připraven uveřejňovat vědecké články zejména nastupující vědecké generace v jaderné oblasti. Časopis se vrátil k původnímu názvu časopisu, který vycházel od roku 1955 pod názvem Jaderná energie. Časopis je Česko  Slovenský. Proto celý název je Jaderná energie/jadrová energia. Vydavateli jsou  Centrum výzkumu Řež .s.r.o. a Úrad jadrového dozoru Slovenské republiky.  Časopis je tzv recenzovaný a  tuto podobu  si hodlá udržet i nadále.

Časopis bude vycházet v tištěné podobě a elektronické podobě na https://jadernaenergie.online/

Základním posláním časopisu Jaderná energie / Jadrová energia je přispívat k udržení vysoké kultury jaderné bezpečnosti v oblasti mírového využívání jaderné energie. Redakce vyzývá doktorandy, vědce, výzkumníky a mladé autory aby se podělili s ostatními čtenáři o výsledky své práce. Podmínky pro autory najdete na výše uvedeném webu.

Soubory ke stažení

Jaderná energie č. 1/2020

 

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany