Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Aktuality

Výměna sirén v obcích v okolí JE Dukovany

Výměna sirén v obcích v okolí JE Dukovany

25.11.2014

V rámci rekonstrukce prostředků varování obyvatelstva v zóně havarijního plánování JE Dukovany probíhá v letošním roce v obcích v okolí JE Dukovany výměna sirén.

V některých z nich již k přejímce a odzkoušení došlo, do konce roku zbývá provést přejímku nových koncových prvků v následujících lokalitách: Boskovštejn, Ivančice-Letkovice, Rapotice. V příštím roce bude provedena přejímka posledních dvou nových sirén, které jsou zahrnuty do celkového projektu modernizace, a to v lokalitách : Miroslav – Kola Loka a Oslavany.

Po převzetí těchto dvou lokalit bude naplněn projekt, který měl za úkol provést rekonstrukci, doplnění, případně náhradu celkem 16 sirén v okolí JE Dukovany. Všechny tyto sirény jsou sirénami elektronickými, které umožňují provádět varování obyvatelstva pomocí verbální relace a jsou mimo jiné vybaveny záložním zdrojem elektrického napájení.

Během technické přejímky a prováděných zkoušek jsou prověřovány i verbální relace a akustické signály, na které není třeba nijak reagovat. S konkrétními termíny přejímek v jednotlivých obcích jsou zástupci příslušných obcí informování ze strany dodavatele, firmy EBM.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Ing. Jiří Bezděk, tiskový mluvčí JE Dukovany

 

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany