Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Autokino k 35. výročí provozu Dukovan zakončilo sezónní provoz obří projekcí na chladicí věž

Autokino k 35. výročí provozu Dukovan zakončilo sezónní provoz obří projekcí na chladicí věž

2.9.2020

Jedinečný zážitek z jedné z největších filmových projekcí v Evropě a pravděpodobně i na světě si nenechalo ujít přes tisíc šest set diváků.  Filmy promítané na jednu z osmi chladicích věží Jaderné elektrárny Dukovany pomocí speciální techniky byly vidět ze vzdálenosti několika kilometrů. V rámci 35. výročí od zahájení provozu elektrárny probíhala projekce po dobu necelých čtyř měsíců, během kterých energetici odpromítali 30 domácích i zahraničních filmů. Za čtyři měsíce si cestu na parkoviště elektrárny s kapacitou několika stovek parkovacích míst našlo přes deset tisíc diváků. Poslední prázdninový víkend se stal derniérou letošních filmových projekcí unikátního autokina pod chladicími věžemi Jaderné elektrárny Dukovany.

Přestože 125 metrů vysoké chladicí věže Jaderné elektrárny Dukovany mají tvar rotačního hyperboloidu, byl výsledný vjem, obraz s šířkou přes 60 metrů, prakticky nezkreslený. Diváci si tak mohli v obří velikosti vychutnat českou filmovou pohádku Anděl Páně 2 a film 3Bobule.

„Ukazujeme, že nejsme „jen“ elektrárna. Jsme součástí regionu, místem, kam mají blízko místní i turisté a zároveň je pro nás důležité ukazovat lidem techniku v trochu jiném světle. A unikátní autokino je toho příkladem,“ říká Roman Havlín, ředitel Jaderné elektrárny Dukovany, který společně s Josefem Čadíkem, z Kinematografu bratří Čadíků slavnostně uzavřeli letošní promítací sezónu.

Autokino v Dukovanech mělo navíc i významný charitativní podtext. Promítání filmů bylo pro všechny návštěvníky zdarma, ale každý měl možnost formou dobrovolného vstupného přispět na pomoc zdravotníkům, hasičům a policistům, kteří v uplynulých měsících bojovali v první linií při ochraně obyvatel proti nákaze koronaviru. Celkovou částku, která se vyšplhala na 141 008 Kč, převzal ředitel Nadace policistů a hasičů, pan Vladimír Šutera.

Zdroj: TZ ČEZ-JE Dukovany

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany