Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Tiskové zprávy

Dukovanská výzva II

ČEZ získal povolení k dlouhodobému provozu Dukovan

Společnost ČEZ dostala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) nové povolení k provozu třetího a čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Dukovany na dobu neurčitou. První a druhý blok už novou provozní licenci mají. Společnost současně musí splnit a dokladovat řadu podmínek. Stav jaderných zařízení ČEZ kontroluje průběžně a na vše dohlíží SÚJB. Po třiceti letech spolehlivého provozu je tak naše první jaderná elektrárna připravena na svoji další etapu.

SURAO přistoupilo k dohodě o OBK EDU

SURAO  - Správa úložišť radioaktivních odpadů podepsala 8.9. s ostatními signatáři  Dohody o zřízení OBK z roku 1995 (ČEZ, EDU, Energoregion 2020, Ekoregion 5, Obce Dukovany a Rouchovany) přistoupení k dohodě o zřízení a fungování OBK JE Dukovany.

Třebíčskou výzvu podepsali zástupci regionu, hejtman Běhounek i prezident hospodářské komory Vladimír Dlouhý

Třebíč – Ve středu 25. března na třebíčské konferenci s názvem Umíme postavit 5. blok v Dukovanech včas? podepsali zástupci regionu, kteří představují téměř sto tisíc občanů,  a také firmy tzv. Třebíčskou výzvu, která je určena Vládě České republiky.

Dukovany mají prioritu, zaznělo ve sněmovně

Praha/Třebíč – Desítky starostů, zaměstnanců a ředitelů firem z regionu Jaderné elektrárny Dukovany se sjelo v úterý 25. listopadu v Praze. Hlavním tématem semináře v poslanecké sněmovně byla budoucnost elektrárny.

Seminář OBK v Dalešicích řešil budoucnost JE Dukovany

Občanská bezpečnostní komise při JE Dukovany přvítala 13.11.2014 v pivovaru v Dalešicích na 80 hostů z řad zástupců obcí, krajů i firem z okolí JE Dukovany.

Budoucnost Jaderné elektrárny Dukovany řešili ve Valči

Ve čtvrtek 12. června se ve Valči na Třebíčsku uskutečnila konference Budoucnost Jaderné elektrárny Dukovany za účasti zástupců vlády, ČEZu, podnikatelů, starostů z regionu a zástupce jaderné veřejnosti Vítězslava Jonáše. Konference upozornila na problém, který nastane, pokud bude elektrárna Dukovany bez náhrady odstavena.

Kdo bude rozhodovat o jaderné energetice? Evropa vs Česká republika

V pátek 21. února se v jaderné elektrárně setkal europoslanec Ivo Strejček se členy Občanské bezpečností komise. Hlavním tématem byla diskuze nad ovlivňováním jaderné energetiky z pozice Evropské unie.

Novým předsedou OBK je Aleš John

Aleš John je předsedou OBK za Energoregion 2020, který sdružuje na 128 obcí v pásmu havarijního plánování JE a nominoval Aleše Johna za člena OBK  v srpnu 2013 za odstupujícího Ing. Bořivoje Župu.

Zemětřesení v Dolním Rakousku

V pátek 20.9.2013 bylo v ranních hodinách ve 4:06 zaznamenáno zemětřesení v Dolním Rakousku u Ebreichsdorfu, asi 130 km od JE Dukovany. Zemětřesení mohlo být pocítěno i obyvateli jižní částí České republiky. Provoz Jaderné elektrárny Dukovany nebyl žádným způsobem ohrožen.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany