Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Během 24 hodin otevřených dveří Dukovan energetici nově představí i cestu paliva

Během 24 hodin otevřených dveří Dukovan energetici nově představí i cestu paliva

27.6.2019

Vstupní brány pomyslně otevřou energetici Jaderné elektrárny Dukovany o víkendu 6. a 7. července vysokému počtu návštěvníků. Po oba dny, vždy mezi 9. a 21. hodinou, budou mít zájemci o návštěvu naší první jaderné elektrárny možnost mimořádně navštívit střežený prostor elektrárny a prohlédnout si prostory a objekty za vysokou betonovou zdí. Při této příležitosti průvodkyně návštěvníkům Infocentra představí nové expozice cesty paliva. Návštěvníci se také mohou nově těšit na produkty některých regionálních producentů potravin.

Úvodem si návštěvníci za doprovodu průvodkyň prohlédnou Infocentrum, ve kterém představí dvě nová zastavení „barevné ulice“, tematicky zaměřená na cestu paliva. Tato část prohlídky je dostupná všem návštěvníkům bez věkového omezení.

I v letošním roce se veřejnosti na 24 hodin otevřou brány do střeženého prostoru elektrárny, který tvoří nejatraktivnější část prohlídky. Po fyzické kontrole vstupujících osob si střežený prostor prohlédnou z autobusu, kterým za 30 minut i s odborným výkladem projedou celý areál elektrárny. Z důvodu nutnosti předložení platného občanského průkazu je tato část programu určená pouze pro občany ČR starší 15 let.

Každý rok využijí této speciální akce stovky zájemců. V rámci doprovodného programu se s ukázkami techniky představí Speciální jednotka Policie ČR i hasiči z Hasičského záchranného sboru elektrárny a někteří producenti regionálních potravin.

Počet volných míst je kapacitně omezen. Přihlašování je možné pouze elektronicky, a to na adrese – infocentrum.edu@cez.cz . Do přihlášky je nutno uvést jméno a příjmení, datum narození, číslo platného OP, zaměstnavatele (školu), státní příslušnost a vybraný termín a čas začátku exkurze (každou půlhodinu od 9.00 do 21.00 hod po oba dny). Uzávěrka přihlášek je 4. 7. 2019 ve 12.00 hodin, případně dříve po vyčerpání kapacity. Všem přihlášeným bude termín a čas exkurze potvrzen.

Více informací k návštěvě Infocentra najdete na https://www.cez.cz/dukovany.

 

Autor: Jiří Bezděk, tiskový mluvčí Jaderné elektrárny Dukovany

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany