Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Česko i Jaderná elektrárna Dukovany svítí modře

Česko i Jaderná elektrárna Dukovany svítí modře

3.4.2015

Jaderná elektrárna Dukovany se připojila k celosvětové kampani, která má zvýšit povědomí veřejnosti o problematice autismu. 2.  – 3. dubna je hlavní vstup elektrárny nasvícen modrou barvou.

Druhý duben je světovým dnem zvýšení povědomí o autismu a s tímto dnem je spojena modrá barva, která je barvou komunikace a sebevyjádření. To je jedna z oblastí, ve které mají lidé s Poruchou Autistického Spektra (PAS) největší potíže. JE Dukovany se připojí k celosvětové kampani společně s ostatními lokalitami společnosti ČEZ a významnými objekty České republiky jako např. Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR, Velehrad, olomoucká radnice a řada dalších.

 

„V České republice žije na 100 tisíc osob s různou mírou a formou autismu. O této problematice je třeba mluvit, abychom lépe rozuměli lidem ve svém okolí. Jaderná elektrárna spolupracuje s mnoha organizacemi, které pomáhají lidem s různými hendikepy. Ať už formou finanční, materiální nebo konkrétní pomocí našich pracovníků - dobrovolníků,“ říká Jiří Bezděk, tiskový mluvčí JE Dukovany. 

 

Osvětová kampaň „Česko svítí modře“ vznikla za účelem zvýšit povědomí veřejnosti o problematice autismu. Cílem této kampaně je rozsvítit modrým světlem historické budovy a významná místa České republiky v noci z 2. na 3. dubna.

 

www.nadejeproautismus.cz

 

Zdroj: TZ JE Dukovany, Ing. Jiří Bezděk, tiskový mluvčí

 

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany