Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

ČEZ kvůli koronaviru uzavřel infocentra

6.3.2020

Praha 3. března (ČTK) - Energetická skupina ČEZ uzavřela kvůli šíření nákazy novým koronavirem informační centra ve svých elektrárnách, do odvolání platí také zákaz veškerých exkurzí a všech zbytných návštěv do všech objektů společností skupiny. Firma ČEZ o tom informovala ČTK.

Hlavní budovu na Národní třídě v Praze pro veřejnost od středy uzavře také Akademie věd ČR, řekla ČTK Markéta Růžičková z odboru mediální komunikace.

"Žádný zaměstnanec, který se vrací z Číny, bez ohledu na to, zda má či nemá příznaky onemocnění, nesmí vstoupit 14 dní po svém návratu do žádného z objektů společností Skupiny ČEZ, respektive se jakýmkoliv jiným způsobem osobně setkávat se svými kolegy. U zaměstnanců, kteří se vrací z ostatních rizikových oblastí, se vstup do objektů Skupiny ČEZ po stejnou dobu nedoporučuje," uvedl dnes generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.
Firma také od dnešního dne zakázala zahraniční pracovní cesty do rizikových oblastí a žádá svoje zaměstnance, aby totéž oni i jejich rodinní příslušníci zvážili u soukromých cest. V rámci firmy je také zakázáno svolávat jednání, kterých by se účastnilo více než 30 osob a pořádat hromadné zaměstnanecké akce, setkání a konference.
Pouze zaměstnanci Akademie věd budou od 4. března až do odvolání moci vstoupit do budovy na Národní třídě. Podle Markéty Růžičkové přistoupila instituce k opatření proto, že se v budově, kde sídlí i studovna Knihovny AV a galerie Věda a umění, denně běžně pohybuje mnoho lidí. "Současně se ruší popularizační akce, přednášky a konference," doplnila Růžičková. Účastníci pracovních schůzek a školení dostanou informace o pravidlech vstupu na recepci.
 
Zdroj:  Zpravodajství ČTK | 3.3.2020 | 16:14 | Rubrika: zdr vat ene efm | Téma: ČEZ
ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany