Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

ČEZ rozšiřuje síť veřejných rychlodobíjecích stanic pro elektromobily

8.11.2017

Možnost rychlého dobití baterií na cestách napříč Českou republikou se pro řidiče elektromobilů postupně stává samozřejmostí. Jedna z nově zprovozněných veřejných dobíjecích stanic byla otevřená i na 178. km autostrády D1 před Brnem.

Elektromobilita Skupiny ČEZ, provozovatel nejrozsáhlejší tuzemské sítě veřejných dobíjecích stanic, zprovoznila v uplynulých dnech stanice v trojici nových lokalit. Řidiči aut na elektřinu je najdou v Pardubicích (2 stanice), na dálnici D35 před Libercem a na 178. km autostrády D1 před Brnem (2 stanice). Část sítě vzniká i díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility (CEF).

Skupina ČEZ v současnosti provozuje nejrozsáhlejší síť veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice – řidičům je k dispozici 85 stanic, z toho 35 rychlodobíjecích.

Podle Memoranda a Akčního plánu o budoucnosti automobilového průmyslu v České republice je elektromobilita a digitalizace jedním ze základních kamenů rozvoje tuzemského automobilového průmyslu. Memorandum bylo nedávno podepsáno zástupci Vlády ČR a sdružení AutoSAP za účasti Skupiny ČEZ.

 

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě nebo na http://www.elektromobilita.cz/cs/o-nas/novinky/6170.html

Zdroj: ČEZ, a.s.


ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany