Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

ČEZ slaví 25 let své existence

ČEZ slaví 25 let své existence

26.4.2017

6. května uplyne 25 let od doby, kdy vznikla akciová společnost ČEZ. 25 let je věk, který spojujeme s mládím plným síly. Tradice firmy však sahá mnohem dál, do doby, kdy elektřinu v Česku ještě zabezpečovaly České energetické závody.

Jedním z prvních velkých úkolů nově vzniklé společnosti, kterého se s úspěchem zhostila, bylo uskutečnění nejrozsáhlejšího a nejrychlejšího ekologického programu odsíření hnědouhelných elektráren v Evropě.

S příchodem nového tisíciletí nastal v historii společnosti další zlom. Podařilo se nám spustit jadernou elektrárnu Temelín, která začala dodávat lidem v Česku bezpečnou a čistou energii s potenciálem dodávek nejméně do poloviny století. Dnes se soustředíme na příležitosti v nové energetice.

ČEZ se postupně stal největší českou společností a největším přispěvatelem do státní pokladny. Za 25 let jsme odvedli českému státu na daních, darech a dividendách více než 550 miliard korun.

I po 25 letech sledujeme nejnovější trendy, sázíme na moderní technologie a jsme připraveni vykročit vstříc dalšímu vývoji tak, aby byl ČEZ i ve svých „nejlepších letech“ v nejlepší formě.

„To vše by se nám ovšem nepodařilo bez nasazení našich lidí, jejich úsilí a vědomostí. Dnes více než kdy předtím potřebujeme zaměstnance, kteří se nespokojí s průměrnými výsledky, ale chtějí podávat špičkové výkony a udělat pro svoji společnost maximum,“ zdůrazňuje generální ředitel Daniel Beneš.

Zdroj: Intranet ČEZ

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany