Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Dělat věci správně i když se nikdo nedívá

Dělat věci správně i když se nikdo nedívá

17.4.2014

Toto je heslo, kterým se řídí nejen zaměstnanci JE Dukovany, ale i dodavatelských firem, kteří se na elektrárně pohybují. Dokazuje to uplynutí více než 365 dní od posledního pracovního úrazu dodavatelů.

V úterý 15. dubna uplynul jeden rok od posledního pracovního úrazu dodavatelů v Jaderné elektrárně Dukovany. Odměnou a další motivací byl všem pracovníkům elektrárny chutný punčový zákusek při obědě.

Aby to nebylo jen 365 dní bez úrazu, ale podstatně více, pokračuje už rok v jaderných elektrárnách Dukovany a Temelín kampaň „Bezpečné chování - dělat věci správně i když se nikdo nedívá“. Ta má mimo jiné za úkol upozornit na fakt, že bezpečnost není jen požadavkem zaměstnavatele, ale především vlastním zájmem každého občana.

Firma většinou nemá neodstranitelný problém s nahrazením toho, kdo v důsledku úrazu vypadne z pracovního procesu. Zato sám člověk a vlastní rodina ano, zvláště pokud jde o těžší zranění. V plánech rodiny je pak docela jedno, zda se zranění stalo v práci, doma či na dovolené.  A proto je třeba vždy dělat věci správně, i když se nikdo nedívá.

Zdroj: Aktualita z JE Dukovany

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany