Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Energetici v Dukovanech předali první vánoční dar a pokřtili nové CD skupiny Kamelot

Energetici v Dukovanech předali první vánoční dar a pokřtili nové CD skupiny Kamelot

7.12.2018

Advent se nese v dukovanském regionu v duchu rozsvěcování stromů, jak živých, tak i toho virtuálního na chladicí věži. Včera ve čtvrtek 6. prosince na svátek sv. Mikuláše se rozsvítil i stromeček před elektrárnou Dukovany, který přinesl dárek v podobě finančního příspěvku rodině s handicapovanými trojčaty a také křest nového CD.

Ozdoby na stromek rozvěsili management i zaměstnanci elektrárny, kteří také měli možnost elektrárně popřát. Přání na baňku napsala i Dana Borovičková z útvaru licencování. „Naše milá živitelko - elektrárno, do příštího roku Ti přeji hodně zdraví, žádné vážné choroby, případné virózy ať zvládneš v režimu oprav a nutný kvalitní odpočinek si dopřej pouze v řádných naplánovaných generálních opravách! Za Tvůj výkon, ať se k Tobě provozovatel chová s péčí a láskou řádného hospodáře a s ohledem na tvá přibývající léta. Buď i nadále bezpečná a spolehlivá.“

Ještě před rozsvícením stromečku zaměstnancům a dodavatelům zahrála skupina Kamelot v čele s Romanem Horkým. Kmotrem nového CD se stal ředitel elektrárny Miloš Štěpanovský, který ho pokřtil vodou z řeky Jihlavy. Ředitel elektrárny také společně se zaměstnankyní elektrárny Zdeňkou Šťastnou předali šek na 70 000 Kč paní Koláčkové z Rosic u Brna, mamince tří hendikepovaných chlapců - trojčat, kterým finančně přispěli zaměstnanci elektrárny v rámci projektu „Plníme přání“. Celkově bylo v rámci projektu podpořeno 79 rodin v České republice, které se ocitly v nepříznivé životní situaci. Zaměstnanci společně vybrali částku 2 462 842 korun, kterou na 4 925 684 korun znásobila Nadace ČEZ. „Jsem rád, že mohu předat konkrétní rodině podporu od našich zaměstnanců, která je projeve jejich opravdového lidství,“ řekl při příležitosti rozsvěcování vánočního stromečku ředitel elektrárny Miloš Štěpanovský.

O teplé nápoje na zahřátí a cukroví k zakousnutí se při včerejší akci před elektrárnou postarala kavárna Vrátka z Třebíče, která zaměstnává handicapované a do elektrárny jezdí často prodávat zaměstnancům také snídaňové produkty. Bude také jednou z neziskových organizací, které se zúčastní tradiční vánočních trhů pro zaměstnance, které se budou v letošním roce konat už příští týden ve středu a čtvrtek 12. a 13. prosince.

Zdroj: Aktualita z JE Dukovany

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany