Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Energie ze všech úhlů pohledu

3.2.2017

Už jste se někdy zamýšleli nad tím, jaké zdroje energie využívali lidé před 2000 lety? Jak velký pokrok ve využití, ale i spotřebě energie odstartovala průmyslová revoluce? Jaké budou zdroje energie za 100 let?

Takové a mnoho dalších otázek nadhodila na své přednášce pro studenty středních škol Dana Drábová. Tentokrát se předsedkyně Úřadu pro jadernou bezpečnost nevěnovala jen představení typů jaderných reaktorů, ale snažila se studenty přimět k obecnému zamyšlení nad budoucností energetiky.

Dvě přednášky Dany Drábové si 26. ledna přišlo poslechnout na 300 studentů partnerských středních škol Skupiny ČEZ. Již tradičně proběhly v Jihlavě a Třebíči. A již tradičně po zajímavé přednášce následovala beseda. Studenty zajímala především vyhlídka dostavby našich jaderných elektráren. Typicky žensky praktickou otázku položila jedna ze studentek žďárského gymnázia, kterou zajímalo, kam se dávavá „žluté oblečení“ po nošení v kontrolovaném pásmu. „Prostě se pořádně vypere“ odpověděla s úsměvem paní předsedkyně.

Další přednášky Dany Drábové pro střední a vysoké školy proběhnou na jaře v Brně a dalších vysokoškolských městech. Díky těmto pravidelným setkáním studentů s významnými osobnostmi se nám daří propagovat energetiku jako zajímavý obor a perspektivní pracovní oblast.

Text Linda Navrátilová, strategický nábor Skupiny ČEZ

 

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany