Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Filmy z dílny ČEZ

Filmy z dílny ČEZ

15.7.2015

Letní filmový klub ČEZ nabízí „energetické“ prázdninové premiéry i zajímavé odměny.

Letní filmový klub ČEZ zve všechny zájemce nejen o energetiku na výlety za dobrodružstvím s možností získat zajímavé odměny. Počínaje 14. červencem se divákům na www.cez.cz každé úterý od 17:00 postupně představí šestice nových filmů z dílny Skupiny ČEZ, které spojuje záměr poučit a pobavit. Cesta za kulisy energetiky začíná právě dnes ve vodní elektrárně na jihočeském moři – Lipně – a skončí 18. srpna návštěvou v jaderných elektrárnách Dukovany a Temelín.

Je libo cesta až na samotné vrcholky Jeseníků a společně s vodou pak zase dolů na lopatky největší reverzní vodní turbíny v Evropě? Víte, co znamená black-out a jaká nebezpečí přináší? Chcete poznat tajemství vyváženého energetického mixu, zákulisí jaderných elektráren nebo výhody kogeneračních jednotek pro zásobování domácností elektřinou a teplem? Nebo se prostě jen tak toužíte kochat pohledem z výšky na největší české vodní dílo a modernizovanou elektrárnu na Lipně? Tohle i mnohem víc zažijete prostřednictvím právě spouštěného cyklu letních filmových premiér ČEZ!

„V poslední době registrujeme jak rostoucí zájem o exkurze do našich elektráren a Infocenter, tak i poptávku po moderních výukových materiálech. Spojením těchto dvou oblastí je postupné rozšiřování bohaté veřejně přístupné videotéky. Věříme, že nejen v době letošních prázdnin si naše naučné filmy najdou své příznivce,“ říká Michaela Chaloupková, ředitelka divize správa, pod níž spadá provoz Infocenter Skupiny ČEZ.

Každé úterý počínaje 14. červencem nabídne stránka www.cez.cz premiéru jednoho z šestice novinkových filmů z produkce ČEZ.

Film

Téma

Premiéra

Balada o Lipně

Provoz a modernizace vodní elektrárny na „jihočeském   moři“

14.7. 17:00

Black-out

Hrozba black-outu a její možné dopady do všedního   života lidí

21.7. 17:00

Kogenerace

Decentralizovaná výroba energií jako jeden   z nových trendů v energetice

28.7. 17:00

Párty pana Cvrčka

Animovaný film o energetické soběstačnosti a   energetickém mixu

4.8. 17:00

Dlouhé stráně

Největší přečerpávací vodní elektrárna v ČR a   tajemství jejího fungování

11.8. 17:00

Dukovany a Temelín

České jaderné elektrárny a principy výroby   elektřiny v nich

18.8. 17:00

S každým filmem je současně spojena vědomostní otázka, na úspěšné řešitele čeká zajímavá odměna. Odpověď často čeká právě uvnitř snímku.

 

Zdroj: TZ ČEZ, a.s.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany