Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

In-line bruslení pod věžemi elektrárny

In-line bruslení pod věžemi elektrárny

21.8.2014

Nové parkoviště u JE Dukovany poslouží na pár dní jako plocha pro bruslaře na kolečkových bruslích.

Před zahájením odstávky 1. bloku JE Dukovany, která začíná 6. září 2014 a potrvá 26 dní, bude otevřeno v blízkosti elektrárny nové parkoviště s kapacitou 213 parkovacích míst. Před tím ho ale ještě otestují bruslaři na kolečkových bruslích.

Nové parkoviště vzniklo v bezprostřední blízkosti chladicích věží na západní straně elektrárny směrem na Rouchovany za necelých pět měsíců. Dodavatelem stavby byla firma V Stav Bronislava Valy z Hrotovic. Rozšíření kapacity stávajícího parkoviště o 213 parkovacích míst vyřeší dlouhodobé problémy s parkováním, které se projevily nejvíce právě při odstávkách, kdy se v elektrárně výrazně zvyšuje počet pracovníků.

Nově vybudovaná plocha má rozměry 120 x 43 metrů. Po kolaudaci, která proběhne 26. 8., a před tím, než bude parkoviště obsazeno zaparkovanými auty, mohou volnou plochu na několik dní od 27. do 31. srpna využívat bruslaři na kolečkových bruslích. První bruslaři vyjedou na plochu ve středu 27. srpna v 15.30 hodin. Parkoviště je osvětleno, bruslení je tedy možné i ve večerních hodinách. Doporučujeme přilbu a chrániče, účast na bruslení je na vlastní nebezpečí.

 

Zdroj: Aktualita z JE Dukovany

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany