Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Jak ušetřit na energiích?

27.11.2014

Dodržováním jednoduchých úsporných opatření a správným používáním domácích spotřebičů lze ročně ušetřit stovky až tisíce korun. Skupina ČEZ se rozhodla spustit Energetický test národa, jehož cílem je naučit Čechy více šetřit. Ověřit své znalosti si může každý od 26. listopadu na webových stránkách www.energetickytest.cz.

Přestože většina lidí dnes hledá, kde ušetřit každou korunu, v tom, jak uspořit na energiích, má značné rezervy. Nyní si může kdokoliv zdarma otestovat své znalosti díky Energetickému testu národa. „Na webu, sociálních sítích, prostřednictvím tištěných a online článků budeme Čechy v následujících pěti týdnech v problematice energetických úspor vzdělávat a poradíme jim, kde, jak a hlavně kolik mohou ušetřit. Dozví se třeba, že provoz staré pračky je kvůli vyšší spotřebě elektřiny vyjde ročně o 750 korun dráž než pračky nové, nebo že při sprchování spotřebují o polovinu méně vody než při koupeli,“ uvedla Vladimíra Rosendorfová, specialistka Skupiny ČEZ. 

Vyplnění testu na adrese www.energetickytest.cz nezabere více než 20 minut. Po jeho vyhodnocení se každý dozví, kolik přesně peněz by mohl ušetřit, kdyby ve své domácnosti dělal všechno správně. Test pokrývá všechny hlavní oblasti energetických úspor v domácnosti od vytápění přes ohřev vody až po výběr a správné používání domácích spotřebičů. 

Skupina ČEZ usiluje o to, aby její zákazníci byli s poskytovanými službami co nejvíce spokojeni. Reaguje proto na jejich přání, přizpůsobuje jim nabídku a průběžně realizuje opatření, která tyto služby cíleně zlepšují. Jen od začátku letošního roku zavedla zhruba tři desítky takových opatření. Vzdělávací projekt Energetický test národa je dalším krokem, jak mohou lidé, zákazníci, lépe zacházet se svojí spotřebou. „Záleží nám na našich zákaznících, proto jim pomáháme šetřit jejich peníze. Prostřednictvím zábavného vzdělávacího testu je učíme chovat se odpovědně nejen vůči vlastní peněžence, ale i přírodním zdrojům,“ doplnila Vladimíra Rosendorfová ze Skupiny ČEZ.

Zdroj: TZ ČEZ, a.s., Barbora Půlpánová, mluvčí ČEZ

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany