Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

JE Dukovany se otevřela středoškolákům

19.4.2017

Vybraní studenti středních škol "obsadí" elekrárnu v rámci jaderné maturity v dubnu a v květnu. Letos se jedná již o 9. ročník.

Dvacet devět středoškolských studentek a studentů, vybraných ze všech zájemců, dnes zahájili odbornou vzdělávací stáž, v rámci které budou moci navštívit střežené prostory elektrárny a načerpat nové informace a poznatky z provozu první jaderné elektrárny na českém území.

Dnes na Jaderné elektrárně Dukovany začal první běh devátého ročníku jaderných maturit určených pro nejlepší studentky a studenty středních průmyslových škol z celé České republiky.  Jaderná maturita mezi studenty získala prestižní postavení a hlásí se na ni mladí technici až z Ostravy nebo Kladna. Do pátku 21.4. bude 5 studentek, 24 studentů a 4 pedagogové denně vstupovat za brány JE Dukovany a navštěvovat veřejnosti běžně nepřístupné části elektrárny. V rámci odborné stáže je pro ně připraven aktivní program plný přednášek, exkurzí a zajímavých setkání. Stejně jako při maturitní zkoušce i zde si na závěr studenti ověří své znalosti v závěrečném testu.

Pro JE Dukovany jsou obdobné aktivity příležitostí představit studentům jadernou energetiku jako zajímavou oblast plnou moderních technologií. Protože právě možnost nahlédnout „pod pokličku“ provozu jaderné elektrárny může pak ovlivnit rozhodování při volbě vysoké školy a následného povolání. Druhý  běh letošní jaderné maturity se v JE Dukovany uskuteční v závěru května a přivítá zde další tři desítky vybraných zájemců z řad středoškoláků.

Zdroj: Aktualita z JE Dukovany

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany