Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Lávová pole, písečné pouště, sopky i ledovce v JE Dukovany

Lávová pole, písečné pouště, sopky i ledovce v JE Dukovany

30.1.2017

Od počátku února do konce března bude v elektrárně instalovaná nová výstava fotografií Islandu.  Autor fotografií z Islandu, cestovatel Jan Sucharda, si připravil kromě výstavy také povídání o téměř zapomenutých koutech ostrova, kam noha turisty běžně nevkročí. Interaktivní přednáška se uskuteční v kinosále Infocentra JE Dukovany ve čtvrtek 2. února 2017 od 15.00 hod.

Drsnou i panenskou přírodu ostrova uprostřed Atlantiku bude možné vidět od počátku února do konce března ve vstupní hale dukovanské elektrárny. Autor fotografií z Islandu, cestovatel Jan Sucharda, si připravil kromě výstavy také povídání o téměř zapomenutých koutech ostrova, kam noha turisty běžně nevkročí. Interaktivní přednáška se uskuteční v kinosále Infocentra JE Dukovany ve čtvrtek 2. února.

Vstupní hala elektrárny je místem konání důležitých bezpečnostních procedur, ale také prostorem pro pořádání výstav. Svá díla zde prezentují fotografové z regionu i z celé republiky. Za posledních několik let se zde vystřídaly desítky známých i méně známých autorů fotografií, ale i básnických textů, které fotografie doplňují.

Od počátku února do konce března bude v elektrárně instalovaná nová výstava fotografií Islandu. „Výstava představuje ostrov uprostřed severního Atlantiku v jeho barevné a tvarové rozmanitosti, zcela nepodobné krajinám, na něž jsme zvyklí z kontinentální Evropy,“ říká k výstavě jeho autor Jan Sucharda. „Výstavu doplňuje přednáška, při které procestujeme Island křížem krážem a uvidíme nejenom turisticky známá a hodně navštěvovaná místa, ale také islandské vnitrozemí, které je neobývané a neobyvatelné, přístupné jenom během krátké letní sezóny a dosažitelné jen terénním autem,“ dodává Jan Sucharda.

Povídání o Islandu, se uskuteční ve čtvrtek 2. února od tří hodin v kinosále Infocentra elektrárny.

Jan Sucharda, autor fotografií a přednášející navštěvuje Island pravidelně od roku 2001, v posledních letech i několikrát ročně. Po islandských cestách – necestách najel téměř stotisíc kilometrů. Vydal celkem šest knih o Islandu, dvě fotografické publikace a čtyři průvodce. Více na www.jas-hrotovice.com; www.jansucharda.cz

 

Zdroj: Aktualita z JE Dukovany, Jiří Bezděk, mluvčí JE Dukovany, ČEZ, a.s.

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany