Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Letní univerzita v Dukovanech

Letní univerzita v Dukovanech

25.8.2020

28 studentů z technických vysokých škol z celé České republiky se na dva týdny v srpnu sjeli na Vysočinu, aby se i přesto, že mají prázdniny, mohli vzdělávat. Vzdělávat se v oboru jaderné energetiky, a to v rámci již 12. ročníku Letní univerzity.

Zájem ze strany vysokoškolských studentů byl i přes aktuálně platná preventivní opatření velký. Letní univerzita patří mezi prestižní akce pro studenty technických oborů. Každoročně se na tuto stáž hlásí několik desítek studentů z celé České republiky i ze Slovenska. Ve čtrnácti dnech studenti absolvovali prohlídky provozu elektrárny, skladu s použitým palivem, aktivně se účastnili zajímavých přednášek dukovanských odborníků. O víkendech se mladí bavili návštěvami zajímavých míst regionu. Závěrečný den patřil setkání s ředitelem elektrárny Romanem Havlínem a předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, paní Danou Drábovou.

Cíl stáží studentů na elektrárně není pouze prohloubení znalostí v oblasti jaderné energetiky, ale také využití příležitosti navázání spolupráce se Skupinou ČEZ do budoucna. Přibližně pro třetinu účastníků je Letní univerzita dobrým startem perspektivní pracovní kariéry.

Zdroj: TZ ČEZ-JE Dukovany

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany