Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Letní univerzitu v Dukovanech úspěšně ukončilo 31 studentů z České republiky

Letní univerzitu v Dukovanech úspěšně ukončilo 31 studentů z České republiky

15.9.2017

V pátek 8.9. v poledne úspěšně dokončilo dvoutýdenní letní vzdělávací kurz v Jaderné elektrárně Dukovany 31 studentů. Devátý ročník Letní univerzity začal pro studenty VUT v Brně, ČVUT v Praze a VŠB-TUO v Ostravě již poslední srpnový týden a skončil právě dnes úspěšným složením závěrečných testů všech studentů. Nejvyšší míru těchto schopností a znalostí o elektrárně prokázal Jiří Musil z Hrušovan ze strojní fakulty VUT v Brně, který je devátým držitelem titulu Král Letní univerzity.

 „Z řad absolventů Letní univerzity získává Skupina ČEZ každoročně 30-40 % nových zaměstnanců, “sdělila Linda Navrátilová, HR specialista pro nábor ČEZ a.s. Cílem letošního 9. ročníku Letní univerzity bylo již tradičně představit mladým technikům fungování jaderné elektrárny. Na sérii odborných přednášek navazovaly zajímavé exkurze, např. na reaktorový sál, do skladu použitého jaderného paliva nebo do chladicích věží. „Chtěl jsem se v jaderné elektrárně podívat na místa, kam se každý jen tak nedostane. A také získat přehled o možném budoucím zaměstnání,“ svěřil se Tomáš, student elektro fakulty VUT v Brně.

Ještě před závěrečnou prezentací předsedkyně SÚJB paní Dany Drábové, která studenty seznámila s vývojem jaderné energetiky ve světě, čekal dopoledne studenty Letní univerzity test, který ověřil míru nabytých vědomostí. Nejúspěšnějším řešitelem testu byl student strojní fakulty VUT v Brně Jiří Musil, dále pak Lukáš Svoboda z VUT v Brně FEKT a třetím nejlepším byl Roman Káčer ČVUT FJFI.

Čtrnáctidenní „koloběh“ Letní univerzity se rozběhl již na začátku roku, kdy se studentům otevírá možnost přihlásit se na tuto prestižní stáž Skupiny ČEZ. Poté následoval náročný proces výběru. Všichni zájemci o účast prošli psychotesty, na základě kterých byli účastníci vybráni.  Letos dostalo příležitost 5 dívek a 26 chlapců, všichni studenti předních vysokých škol, technických fakult.

 

 Zdroj: TZ JE Dukovany

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany