Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Prvňáci z hrotovické školy si přišli pro vysvědčení do Infocentra dukovanské elektrárny

Prvňáci z hrotovické školy si přišli pro vysvědčení do Infocentra dukovanské elektrárny

3.7.2016

Tří desítky žáčků prvních tříd Základní školy Hrotovice dnes vyměnily školní lavice za sedátka Infocentra elektrárny Dukovany. Na poslední den jejich školní docházky pro ně připravila elektrárna exkluzivní prohlídku svých prostor, setkání s ředitelem i sladkou odměnu.

Děti z prvních tříd přivítali už před Infocentrem dukovanští skřítci Watík a Joulinka. Po rozdání vysvědčení, která čítala téměř samé jedničky, přišel za dětmi také pan ředitel Miloš Štěpanovský. Kytičkou poděkoval dámskému pedagogickému personálu za starost o „dorost“ a dětem předal sladkou odměnu v podobě dvou barevných dortů.

Děti se vydaly autobusem na prohlídku vnitřních prostor elektrárny, se zájmem prohlížely obrovské chladicí věže i vystavenou hasičskou techniku a policejní vozidla uvnitř areálu elektrárny. „Nejvíc se mi líbili hasiči a jejich velká auta,“ říká sedmiletá Adélka Cabejšková ze Slavětic, která pevně svírá vysvědčení se samými jedničkami.

Pracovníci ochranky, kteří seděli spolu s dětmi v autobusu, zodpovídali všechny všetečné otázky jako například, proč se nesmí do elektrárny vnášet ostré kovové předměty nebo na co mají vysílačky. Po prohlídce elektrárny a rozdání balónků ještě děti shlédly v kinosále pohádku o panu Cvrčkovi a prohlédly si auto, které jezdí na elektřinu. Pak už se spokojeně, obohaceny o spoustu zážitků, vracely zpět do školy na oběd a k rodičům.

 

Zdroj: Aktualita z JE Dukovany

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany