Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

První zářijový víkend byl v blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany doslova nabitý akcemi

První zářijový víkend byl v blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany doslova nabitý akcemi

6.9.2017

První ze série mimořádných nočních prohlídek, letní kino bratří Čadíků, loutková představení nebo turistický pochod připravila na první víkend v září Jaderná elektrárna Dukovany.

První z nočních prohlídek elektrárny Dukovany začala v pátek 1. září a přehoupla se do brzkého sobotního rána. Jaderní nadšenci absolvovali čtyřhodinovou procházku jadernou elektrárnou, podívali se do prostor Infocentra, ale také do výcvikového trenažeru pro operátory, na strojovnu a do skladu kontejnerů s použitým palivem.  Již brzy ráno bylo možné se zaregistrovat opět v Infocentru na oblíbené „Dukovanské stezky“, které už 21 let organizuje oddíl vysokohorské turistiky TJ Spartak Třebíč. Stezky jsou vedeny vždy v okolí elektrárny, letos je zakončilo 250 účastníků v dukovanském zámečku.

Večerní program ať už pro turisty nebo širokou veřejnost byl připraven v podobě filmů promítaných na hlavním parkovišti elektrárny. Kinematograf bratří Čadíků promítl pro 230 návštěvníků dva filmy: Anděl Páně 2 a Teorie tygra. I přes chladné počasí vydrželi zájemci do půlnoci na připravených židličkách či ve svých automobilech. „Účast diváků byla i přes chladné počasí opravdu vysoká a mám velkou radost, že se díky jejich štědrosti podařilo vybrat přes 4 000 korun, které poputují na konto Bariéry. Rádi sem přijedeme i v příští léto,“ zhodnotil filmový večer v Letním kině pod věžemi Josef Čadík, provozovatel Kinematografu bří Čadíků.

Během celého víkendu bylo také v obcích v okolí elektrárny odehráno na tři desítky loutkových představení v rámci Malého festivalu Loutky, který se letos uskutečnil už po jedenácté. Celková návštěvnost čítala více než tisícovku malých i větších diváků.


Zdroj: Aktualita z JE Dukovany

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany