Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Šedesátka na Střední průmyslové škole v Třebíči

Šedesátka na Střední průmyslové škole v Třebíči

23.6.2014

V letošním roce slaví Střední průmyslová škola v Třebíči šedesát let od svého založení U této příležitosti se v sobotu 21.6.2014 konalo setkání všech, kteří měli nebo mají se školou něco společného. Škola byla přístupná i pro širokou veřejnost.

Slavnostního zahájení se ujal současný ředitel školy Zdeněk Borůvka, který stručně shrnul historii školy. Nikomu z přítomných jistě neunikl vývoj a změny, kterými si škola za šedesát let své existence prošla. Jedna velká změna ji čeká i letos. K 1.7.2014 totiž dochází ke sloučení se Střední školou řemesel Třebíč.

V nové školní aule se sešli absolventi, bývalí zaměstnanci, současní i budoucí žáci, zástupci partnerských firem školy a další. Mezi pozvanými hosty byla ministryně pro místní rozvoj ČR  - Věra Jourová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu - Jana Fialová, starosta města Třebíč - Pavel Heřman a další.

„Sice jsem absolventkou místního gymnázia, ale samozřejmě na průmyslovce byli vždycky nejhezčí kluci“, vtipkovala ministryně Jourová. Radní Jana Fialová pak přiznává: „Také nejsem absolventkou školy, ale v příštím roce pošlu svého syna k přijímacímu řízení sem na školu.“

Střední průmyslová škola Třebíč je partnerskou školou Skupiny ČEZ a tak i významným partnerem Jaderné elektrárny Dukovany. Mezi hosty tedy nechyběl ani ředitel elektrárny Jaroslav Jakub. „Já sám jsem absolventem této školy a jsem rád, že se sem mohu po dlouhé době vrátit. Musím říci, že škola opravdu prošla velkou změnou a to samozřejmě k lepšímu“, říká ředitel Jaderné elektrárny Dukovany Jaroslav Jakub.

Součástí slavnostního dopoledne byla i literární a hudební vystoupení žáků školy. Sám ředitel Borůvka přiznává: „Do teď jsem netušil, že mezi našimi žáky jsou i žáci takto hudebně nadaní. Vždy jsme zvali někoho z hudební školy, letos jsme oslovili naše řady a toto z toho vzniklo.“ Hosté se tak mohli zaposlouchat do příjemných tónů klavíru, kytary, saxofonu, klarinetu, harmoniky. Nechyběly ani vtipné hlášky žáků a závěrečná píseň.

Po slavnostním zahájení si mohli hosté v doprovodu učitelů či žáků prohlédnout prostory školy, a že bylo na co se dívat. Nové učebny, moderní vybavení, rozlehlost školy.

„Maturoval jsem před osmi lety a od té doby jsem neměl příležitost se sem podívat. Při prohlídce školy jsem byl velmi překvapen, co všechno se tu za tu dobu změnilo. Vybavení školy je opravdu na vysoké úrovni“, říká Pavel Štraus z Mohelna, absolvent SPŠ Třebíč.

Nezbývá než škole popřát minimálně dalších šedesát let!

Petra Lázničková, Strategický nábor Skupiny ČEZ

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany