Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Spolupráce JE Dukovany a Nadačního fondu NIKÉ

Spolupráce JE Dukovany a Nadačního fondu NIKÉ

4.6.2015

Ve středu 3. 6. 2015 navštívili motocykloví závodníci Karel Abraham a Karel Hanika na svých strojích Jadernou elektrárnu Dukovany. Jako dlouholetí podporovatelé pomáhají společně s Nadačním fondem Niké zpříjemňovat pobyt dětem v Dětské nemocnici  Fakultní nemocnice Brno. Kromě pravidelných návštěv a setkání s dětmi pomáhají společně s Automotodromem Brno Nadačnímu fondu se získáváním finančních prostředků.  V letošním roce se k této podpoře připojila také Nadace ČEZ a Jaderná elektrárna Dukovany a proto se s ní přijeli oba závodníci blíže seznámit.

Dnešek jsem si hodně užil. Dostat se až k reaktoru jaderné elektrárny se hned tak nepodaří a za mě to byla jedna z nejzábavnějších exkurzí, které jsem kdy zažil. A užili jsme si i ježdění po areálu elektrárny, kde jsme natáčeli promoklip. Projet se pod impozantními chladicími věžemi je nezapomenutelný zážitek,“ popsal Karel Abraham.

 

Mladší Karel Hanika dodal: „Překvapilo mě, jak složité je dostat se až k reaktoru, kolik kontrol musí člověk absolvovat. Docela jsme si to užili a hlavně nás překvapil neskutečně příjemný přístup všech pracovníků,“ pochvaloval si jezdec kubatury Moto3.

 

Oba závodníci měli možnost projít hygienickou smyčkou a vstoupit na reaktorový sál druhého výrobního dvojbloku, kde se seznámili s provozem jaderné elektrárny. A padala také řada dotazů. „Ani zdaleka jsem nečekal, že se o provoz elektrárny budou oba závodníci tolik zajímat a byl jsem velmi překvapen, jaké cílené a věcné otázky Karel Abraham v průběhu návštěvy kladl,“ sdělil Jiří Bezděk, mluvčí elektrárny.

 

Celou návštěvu pak zakončili setkáním se zaměstnanci, kteří obléhali motorky a oba jezdce přes půl hodiny. Vstřícnost a ochota obou jezdců podepisovat a fotit se na památku přispěla k celkové velmi příjemné a přátelské atmosféře, která se nesla celou návštěvou. Bylo cítit, že v závodním těle obou závodníků bijí srdce, která jsou připravena pomáhat druhým. Těšíme se na jejich další návštěvu v září při plánované odstávce 1. reaktorového bloku.

 

 Zdroj: TZ ČEZ, a.s., JE Dukovany

 

 Karel Abrhám a Karel Hanika se projíždí dukovanskou elektrárnou

 
ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany