Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Studenti se dozvědí, jestli je jádro perspektivní

19.4.2017

Nový jaderný blok v Dukovanech aneb Je jaderná energetika perspektiva pro mladou generaci?

Energetické Třebíčsko ve spolupráci s VÚT Brno připravuje přednášku pro studenty VUT v Brně na téma Nový jaderný blok v Dukovanech aneb Je jaderná energetika perspektiva pro mladou generaci? Přednášet budou Petr Nejedlý, vedoucí útvaru pro výstavbu nových jaderných elektráren za  ČEZ, a Vítězslav Jonáš, předseda sdružení Energetické Třebíčsko. Přednáškou provede vysokoškolský pedagog a člen expertní komise Energetického Třebíčska Karel Katovský.

Přednáška a beseda je určena pro studenty elektroenergetiky a energetiky, kteří se touží dozvědět aktuální informace týkající se rozvoje jaderné energetiky v regionu jihozápadní Moravy a o budoucnosti uplatnění v oboru.

Kdy a kde:

v pondělí 24. dubna 2017, 9:00 – 11:00 hodin

v místnosti SA 6.33 v nové budově FEKT, VUT v Brně, Technická 12

 

Ing. Petr Nejedlý, absolvent ČVUT, fakulta elektrotechnická, specializace jaderné elektrárny. Při výstavbě jaderné elektrárny Temelín pracoval na různých technických pozicích v oblasti projektování elektrických zařízení, přípravy provozu, spouštění a následně investiční a technické přípravy technických modifikací technologických zařízení provozované elektrárny.   V posledních létech pracuje v útvaru výstavba jaderných elektráren. Od roku 2015 pověřen vedením útvaru technika, který řídí technickou část přípravy výstavby nových bloků. Zástupce ČEZ a člen Steering Commitee ve sdružení evropských provozovatelů jaderných elektráren EUR.

Vítězslav Jonáš  je předseda sdružení Energetické Třebíčsko. Toto sdružení si klade za cíl udržení energetického regionu a přispívá velkou měrou k přípravě výstavby nového jaderného zdroje v Dukovanech.

Vystudoval tehdejší Střední průmyslovou školu strojní v Třebíči a po studiu se podílel na výstavbě vodní nádrže Dalešice a později dělal plánovače v Juranových závodech Brno a při výstavbě JE Dukovany zajišťoval vyšší finální dodávky ve společnosti Škoda Praha. Po revoluci byl v roce 1990 zvolen starostou obce Dukovany a v roce 2006 senátorem za obvod Třebíč.

Hlavním partnerem je Skupina ČEZ, Jaderná elektrárna Dukovany.


Soubory ke stažení

Pozvánka - seminář

 

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany