Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Studijní obor ENERGETIKA je v rámci ČR unikátní

Studijní obor ENERGETIKA je v rámci ČR unikátní

3.2.2017

Střední průmyslová škola v Třebíči nabízí zájemcům o technické vzdělávání unikátní obor ENERGETIKA. Na rozdíl od ostatních specializovaných oborů nabízí Energetika praktickou kombinaci studia elektro a strojírenských předmětů dohromady.

Obor ENERGETIKA má ve škole osmiletou tradici! Projekt vzdělávání energetiků podporuje i Jaderná elektrárna Dukovany, takže studenti mají zajištěné praxe přímo v provozu. Během studia se účastní zajímavých exkurzí a každý ze studentů dostane svůj vlastní neotebook. Absolventi většinou pokračují ve studiu na vysokých technických školách. Těm, kteří se chtějí vrhnout přímo do pracovního procesu, nabízí Jaderná elektrárna Dukovany konkrétní pracovní pozice. V elektrárně našlo doposavad uplatnění již 20 absolventů. Pozitivní zprávou je, že zkušení odborníci si mladé posily chválí a oceňují jejich připravenost. Výhoda znalosti elektro oboru i strojírenství je pro absolventy velkým benefitem, se kterým se v současné době na trhu práce určitě neztratí.

I letos se mohou zájemci o studium energetiky hlásit a letos poprvé nebudou muset absolvovat psychologické testy, jako tomu bývalo v dřívějších letech. Na základě domluvy školy a partnerů musí žáci splnit jen standartní přijímací zkoušku jako na jakýkoliv jiný obor.

Autor: Linda Navrátilová, Strategický nábor Skupiny ČEZ

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany