Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Svátek matek využily ženy regionu k návštěvě Jaderné elektrárny Dukovany

Svátek matek využily ženy regionu k návštěvě Jaderné elektrárny Dukovany

22.5.2017

V pátek 12. května oslavily Den matek tři desítky žen z okolí Jaderné elektrárny Dukovany. Starostky, ředitelky škol, kulturních center a neziskových organizací diskutovaly s ředitelem elektrárny o provozu a novinkách v oblasti jaderné energetiky, prohlédly si areál elektrárny včetně úložiště nízko a středně aktivních odpadů a navštívily také nově otevřenou Galerii Stodola v nedalekém Mohelně.

V letošním roce strávily ženy, především starostky, ředitelky škol a neziskových organizací celé odpoledne v elektrárně. Dámy přivítal ředitel elektrárny Dukovany Miloš Štěpanovský, který informoval o tom, co se v elektrárně za uplynulé období událo. K němu se přidal také ředitel pro novou výstavbu Martin Uhlíř, který poreferoval o přípravách a aktuální situaci v plánované výstavbě nového zdroje. Na závěr přidal krátkou informaci ředitel SÚRAO Jiří Slovák o úložišti nízko a středně aktivního odpadu, které dámy navštíví, ale také se diskutovalo o trvalém úložišti.

„Na závěr mi dovolte poděkovat za vaši práci nejen pro rodinu, ale také pro samosprávu a okolí, kde působíte. Skládám velkou poklonu vám ženám – matkám, které působíte ve veřejné sféře a současně řešíte malé – velké starosti ve vašich rodinách,“ vyjádřil uznání ženám ředitel elektrárny Miloš Štěpanovský.

Následovala prohlídka areálu elektrárny se zaměřením na úložiště nízko a středně aktivních odpadů, kterým dámy provedl osobně ředitel SÚRAO Jiří Slovák. Páteční podvečer pak patřil prohlídce nové Galerie Stodola v nedalekém Mohelně, kde svůj um předvedl taneční soubor z Březníka a chybět nemohly krojované děti z místní mateřské školky.

„Jsem moc ráda za tato pravidelná setkávání pro ženy, které elektrárna organizuje. Kromě chvilkového odpočinku od každodenního shonu a starostí se dozvím přímo z úst těch nejpovolanějších, co se aktuálně v elektrárně děje a mohu se napřímo zeptat na to, co zajímá naše občany i mě osobně,“ říká jedna z účastnic setkání starostka obce Horní Dubňany Jiřina Smejkalová.

Management elektrárny Dukovany oslavil Den matek také se svými kolegyněmi z elektrárny, kterých je v současné době 103 ze 1 229 všech pracovníků. Ženy v Dukovanech zastávají pracovní pozice v různých oblastech, od technických, jako například jaderné fyzičky, laborantky, jeřábnice až po ekonomické, personální a obchodní oblasti či komunikaci.

Zdroj: Aktualita z JE Dukovany

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany