Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Svátek matek využily ženy k návštěvě Jaderné elektrárny Dukovany, kterou zakončily speciální hudební prohlídkou infocentra.

Svátek matek využily ženy k návštěvě Jaderné elektrárny Dukovany, kterou zakončily speciální hudební prohlídkou infocentra.

13.5.2019

V pátek 10. května využily oslavy Dne matek tři desítky žen z okolí Jaderné elektrárny Dukovany k seznámení se s aktuálním provozem EDU i plány do budoucna. Starostky, ředitelky škol, kulturních center a neziskových organizací diskutovaly přímo s ředitelem elektrárny nejen o tématech z oblasti jaderné energetiky, ale také o tom, co se jim v uplynulém období podařilo. V rámci návštěvy také nahlédly do zázemí dukovanských hasičů i do jednoho z nejmodernějších skladů v ČR.  Na závěr připravili energetici pro ženy interaktivnímu prohlídku  infocentra spojenou s výjimečným koncertním vystoupením brněnského Indigo Quartet, které bylo také pozvánkou na blížící se festival Concentus Moraviae.

Jako každý rok, tak i letos oslavily ženy z energetického regionu Dukovany, a to především starostky, ředitelky škol a neziskových organizací, svůj svátek v jaderné elektrárně. „Jsem moc rád, že jste si v této hektické době našly čas a přijaly pozvání do elektrárny. Oceňuji výbornou spolupráci s regionem, vaši práci pro samosprávu a okolí, kde působíte a zároveň vaši péči o rodinu,“ vyjádřil uznání hned při příjezdu ženám ředitel elektrárny Miloš Štěpanovský. Ředitel elektrárny informoval o tom, co se v elektrárně za uplynulé období událo, a zajímal se o problémy v samosprávě dukovanského regionu. K němu se přidal také ředitel pro novou výstavbu Martin Uhlíř, který referoval o aktuální situaci v plánované výstavbě nového zdroje.

Ženy zastávající významné pozice v regionu elektrárny nahlédly v dalším programu do zázemí dukovanských hasičů i do moderního skladu náhradních dílů. „Název sklad náhradních dílů sám o sobě zavání nudou, tady nám ale ukázali, jak je možné skladovat moderně, úsporně vzhledem k místu i času vyhledávání mezi tisíci potřebnými položkami, které jsou pro chod elektrárny nezbytné,“ říká Petra Jílková, starostka z blízké obce Rešice a také předsedkyně Ekoregionu, který sdružuje obce v 5 km pásmu jaderné elektrárny.

„Do elektrárny přijíždím vždy ráda, a to nejen při příležitosti Svátku matek. Toto pravidelně organizované setkání ženských osobností regionu mám ale obzvlášť ráda. Setkám se zde totiž vždy s mnoha známými tvářemi ještě z dob mého starostování. Je to příležitost popovídat o tom, co nás těší i trápí,“ řekla po setkání senátorka Hana Žáková. 

Závěr pátečního odpoledne patřil interaktivnímu koncertu v dukovanském infocentru. O zajímavý výklad s hudebními vstupy se postarala průvodkyně infocentra Dana Janovská a Indigo Quartet z Brna.

Management elektrárny Dukovany oslavil Den matek také se svými kolegyněmi z elektrárny, kterých je v současné době 125 ze 1 300 všech pracovníků. Letos poprvé se setkání zúčastnily i zaměstnankyně dodavatelských společností. Celkem se tedy jednalo o 350 žen. Ženy v Dukovanech zastávají pracovní pozice v různých oblastech, od technických, jako například jaderné fyzičky, laborantky, jeřábnice až po ekonomické, personální a obchodní oblasti či komunikaci. Dodavatelky se naproti tomu starají o stravování, úklid, ostrahu, ale i údržbu. Pracovnice z elektrárny se setkaly s vedením přímo v areálu elektrárny, kde měly možnost popovídat si u dobré kávy. Všechny pak dostávaly při odchodu ze zaměstnání kytičku, která k tomuto svátku neodmyslitelně patří.

 

Zdroj: TZ z JE Dukovany, Ing. Jiří Bezděk, tiskový mluvčí ČEZ, a. s. Jaderná elektrárna Dukovany

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany