Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Žáci z Dalešic si pro vysvědčení přijeli do JE Dukovany

Žáci z Dalešic si pro vysvědčení přijeli do JE Dukovany

28.6.2019

Žáci z první až páté třídy Základní školy Dalešice si pro vysvědčení přijeli netradičně do Infocentra Jaderné elektrárny Dukovany. Energetici pro ně při této příležitosti připravili překvapení v podobě vystoupení kejklíře a kouzelníka a nechyběly ani dárečky a sladká odměna.

Dnes v 8 hodin ráno energetici Jaderné elektrárny Dukovany přivezli dvacet dva dětí ze Základní školy z Dalešic do Infocentra, aby jim zpestřili poslední den školy. Úvodem děti v jaderné elektrárně přivítal kreslený pan Cvrček, který ukázal, jakými způsoby lze elektrickou energii vyrobit, a byl tak posledním „panem učitelem“, který dětem v letošním školním roce předal několik mouder z fyziky a přírodovědy. Pak už si slovo vzaly paní učitelky a slavnostně všem žákům předaly již netrpělivě očekáváné vysvědčení.

Za hranici školního roku a prázdnin děti svým vystoupením následně přenesl kejklíř, žonglér a kouzelník, který je nakonec obdaroval i dárečky. Na cestu domů děti v horkém dni od energetiků dostaly zmrzlinu.

Jsme moc rádi, že děti přijaly naše pozvání a přijely se k nám z nedaleké obce Dalešice podívat. Za všechny, kteří v elektrárně pracují, jim přejeme krásné prázdniny a spoustu letních zážitků.

Zdroj: Aktualita z JE Dukovany

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany