Občanská bezpečnostní komise při jaderné elektrárně dukovany

Zaujalo nás

Zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany vyrazili do terénu pomáhat potřebným. Letos už podesáté.

Zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany vyrazili do terénu pomáhat potřebným. Letos už podesáté.

22.5.2017

Do projektu Čas pro dobrou věc se zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany zapojují už řadu let. Jako dobrovolníci pomáhají v organizacích na Vysočině a jižní Moravě. Letos se do pomoci druhým zapojilo více než 100 zaměstnanců elektrárny.

Projekt firemního dobrovolnictví „Čas pro dobrou věc“ organizuje Skupina ČEZ od roku 2008 a mezi zaměstnanci se těší stále větší oblibě. Ve dnech 17. a 18. května přivítalo dvanáct veřejně prospěšných organizací celkem 103 dukovanských pracovníků, kteří přiložili ruku k dílu tam, kde bylo třeba.

Jednotlivé skupiny „oranžových“ pomocníků si poctivě rozdělily úkoly. Velká část prací se odehrávala ve venkovních prostorách a počasí tomu také přálo. Skupina energetiků čistila Dalešickou přehradu, další sekali trávu v rozlehlém areálu třebíčské nemocnice, zahradní nábytek natírali ve Stacionáři pro tělesně a mentálně postižené v Třebíči, v charitním stacionáři Úsměv zase vyváželi suť z nedávného bourání a vylepšovali barevné osvětlení relaxační místnosti Snoozelen.

Bylo veskrze milé a pozitivní, že dobrovolníkům nechyběla chuť do práce, pořádná dávka energie a ochoty, ale ani humor. Všem za jejich úsilí moc děkujeme,“ poděkovala dukovanským pracovníkům ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová. 

Pomoc s úklidem Dalešické přehrady komentuje Petr Nečas, technik provozních režimů z EDU: „Dobrovolnické dny pro mě znamenají odreagování od přehršle úkolů, které na elektrárně máme, a dobrý pocit, že jsme při tom alespoň trošku pomohli. Jen mě překvapilo, že bylo letos o hodně méně odpadků než předešlá léta. Že by šli lidi do sebe, se mi nechce zdát, i když mezi rybáři se už „prolátlo“, že tam občas Čezáci uklízí, a tak některý nepořádek si po sobě začali uklízet i sami!“

Záhony a cestičky upravovali dukovaňáci před benefičním koncertem ve středisku Diakonie ČCE v Myslibořicích a zahradnické práce si vzali za své také dobrovolníci v Domově u lesa v Tavíkovicích. Hrabalo, sázelo, sekalo a stříhalo se i v Oáze Hodonín, také ve středisku, které poskytuje speciální služby pro hendikepované osoby a také v Domě svatého Antonína v Moravských Budějovicích a národní přírodní rezervaci Mohelenská hadcová step nedaleko elektrárny Dukovany. Novou zahradní pozemní skluzavku připravila parta energetiků pro hendikepované děti v areálu Mateřské, základní školy a Dětského domova v Ivančicích. Dukovanští hasiči zase vyjeli pomáhat do Domova Naděje v Brně – Řečkovicích, který poskytuje služby seniorům, kde pomáhali s úklidem a mytím oken. Poslední podpořenou organizací byl Domov bez zámku a jedna z jejich domácností pro klienty v Okříškách, kde parta dukovanských posekala dřevo na celou letošní zimu.

„Opětovně mohu vyjádřit ocenění a poděkování pracovníkům elektrárny za pomoc, která je pro nás velmi významná a přiznám se, že s ní už každoročně trošku počítáme. Při těchto dobrovolnických dnech se vždy podaří vykonat spoustu práce, kterou bychom vlastními silami v našem rozlehlém venkovním areálu nebyli schopni zajistit,“ říká ředitelka MŠ, ZŚ a DD Ivančice Marta Špalková.

„Bylo moc fajn, že se k nám přidaly i děti. Pro ty z nás, kteří do Ivančic jezdí opakovaně, je hezké pozorovat, jak se objekty školy, domova a také venkovní areál neustále renovuje a zvelebuje. Na tom má jistě lví podíl, hlavně zápal a nadšení zaměstnanců školy v čele s paní ředitelkou,“ hodnotí čas strávený dobrovolnickou prací Pavel Nekula, vedoucí střediska IT podpora elektrárny Dukovany.

Zdroj: Aktualita z JE Dukovany

ekoregion 2020 ekoregion 5 Dukovany Rouchovany SÚRAO JE Dukovany